”FAJN FUNKSZNERY W BOROWIACKIM FYRTLU czyli działania po naszemu ”

Kolejne wzory borowiackie, w ramach działań ” fajn funksznery w borowiackim fyrtlu czyli działania po naszemu” „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022”.

Konkurs, na zebrane legendy, obrzedowosci, przepisy kulinarne i zielarskie z naszej gminy, rozstrzygniety! Gratulujemy mlodym, zdolnym borowiaczkom ❤️. W ramach działań ” fajn funksznery w borowiackim fyrtlu czyli działania po naszemu” „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022”.

Warsztaty dla dzieci, Kraśniaki przy każdym domu- jak wyglądają czy jakim językiem mówią.

Wyplatanie wianków

OGŁASZAMY KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY !

ZBIERZ OD ZNANYCH CI, STARSZYCH MIESZKAŃCÓW GMINY, PRZEPISY KULINARNE, ZIELARSKIE, LEGENDY, CIEKAWOSTKI NA TEMAT REGIONU I NASZEJ GWARY ! CZEKAMY NA WAS DO KOŃCA WRZEŚNIA !!! ROZDAJEMY BOROWIACKIE NAGRODY !!!

Dziś na ulicach Gostycyna, pojawiły się postacie związane z folklorem borowiackim. Ciotka Borowa🧓 wraz z Dziadem Borowym🧔 opowiadali o tradycjach, zachęcając mieszkańców do wzięcia udziału w naszym działaniu! Mile przyjęci… obiecali ,że jeszcze wrócą… 🧓🧔

Działania ” fajn funksznery w borowiackim fyrtlu czyli działania po naszemu” „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022”

Menu dostępności (ALT+U)