Relacje


11.10.2019

Promocja książki pana Adama Węsierskiego

10 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyła się promocja książki pana Adama Węsierskiego pt. „Toksyczna agentura”. Już same tytuły niektórych z dziewięciu rozdziałów książki brzmią tajemniczo i niosą posmak sensacji: „Cyrograf z bezpieką”, „Awangarda szpiclów” czy „Wylęgania kłamstwa i hipokryzji”. „Toksyczna agentura” odkrywa: pilnie strzeżone tajemnice niektórych Osobowych Źródeł Informacji powiatu tucholskiego w tym niezwykle mroczną tajemnicę pewnego leśnika… Sekrety dotyczą także innych grup społecznych: pedagogów, duchownych, przedsiębiorców, osób sprawujących publiczne funkcje… W publikacji autor również odkrywa personalia inwigilowanych i prześladowanych mieszkańców powiatu przez tajną policję polityczną PRL oraz perypetie Kościoła katolickiego i duchowieństwa inwigilowanego przez tajne służby PRL.
Spotkanie z historią skupiło sporo osób zainteresowanych przeszłością regionu. Po spotkaniu nawiązała się dyskusja, która pomogła rozwiać wiele wątpliwości gości.

23.09.2019

Piknik Seniora - 17.09.2019r.

W minionym tygodniu – 17 września br. w Górniczej Wiosce w Pile odbył się, jak co roku - Piknik Seniorów. We wtorkowe popołudnie seniorzy z całej gminy skosztowali tradycyjnego poczęstunku górniczego, a następnie rozpoczęli biesiadę z panem Marcinem Kiedrowskim . Uczestnicy śpiewali znane wszystkim przyśpiewki oraz pieśni. Ta forma wypoczynku bardzo przypadła do gustu biorącym udział oraz pozostawiła wiele miłych wspomnień.

02.09.2019

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września świat obchodził 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wójt Gminy Gostycyn i Przewodniczący Rady Gminy Gostycyn zaprosili mieszkańców na uroczystości związane z rocznicą - 2 września w poniedziałek o godzinie 10.00 przed pomnikiem w Gostycynie, na skwerku koło Gminnego Ośrodka Kultury. Obchody rozpoczęły się od przejścia pod pomnik pocztów sztandarowych Kombatantów, Delegacji Instytucji Publicznych, Harcerzy Zespołu Szkół w Gostycynie, instytucji i mieszkańców. Odśpiewano hymn, następnie odczytano Apel Poległych. Delegacje złożyły wieńce oraz kwiaty pod pomnikiem, a po uroczystości uczestnicy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się poczęstunek, prezentacja multimedialna na temat walk na terenie Gminy Gostycyn w 1939 r.

27.08.2019

III Rozaliada połączona z Gminnymi Dożynkami

24 sierpnia 2019r. odbył się III Festyn Rodzinny Rozaliada połączony z Gminnymi Dożynkami. Uroczystości miały miejsce w Gostycynie.
Program Rozaliady i Dożynek wyglądał następująco:
O godz. 13:30 odbyła się modlitwa przy figurze św. Rozalii w Gostycynie, a następnie procesja do kościoła. O godz. 14:00 mieszkańcy i goście uczestniczyli w Mszy Świętej w Kościele pw. św. Marcina w Gostycynie. Stamtąd ruszył korowód dożynkowy na stadion w Gostycynie, który prowadziła Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury wraz z mażoretkami,
Na stadionie odbyły się wystąpienia gości. takich jak: Ministra Łukasza Schreibera, Doradcy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Jerzego Kowalika oraz Wójta Gminy Gostycyn Ireneusza Kucharskiego. Nastąpiło również dzielenie chleba przez Starostę i Starościnę Dożynek oraz zaproszonych gości. W części oficjalnej zostało wręczone odznaczenie „Zasłużonego dla rolnictwa” panu Janowi Piaskowi, prezesowi gospodarstwa rolnego w Kamienicy.
Podczas festynu uczestnicy mieli okazję obejrzeć występy:
- Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury
- Scholi „Paczka Rozalii”
- Zespołów tanecznych z GOK Gostycyn: „Agatek” i „HeroDance”
- Solistów ze Studia Piosenki z GOK Gostycyn
- Duetu – Ewy Talaśka i Adama Cymerysa
- Kapeli Podwórkowej „Jucha” z Dąbrówki
A na sam koniec publiczność słuchała i bawiła się przy muzyce zespołu „Bonus” z Tucholi.
Poza występami artystycznymi było wiele atrakcji dla dzieci: gokarty, darmowy zamek dmuchany, symulator dachowania, bańki mydlane, malowanie twarzy, animacje balonowe, plecenie warkoczyków. Dzieci i dorośli mogli uczestniczyć w warsztaty plastyczne pn. „Święta Rozalia naszymi oczami” z artystką Alicją Wiślińską-Kornacką z Torunia.
Dodatkowo można było skorzystać z wielu stoisk z jadłem: swojskich kuchów na odpust św. Rozalii, parowanych kartofli ze śledziem, darmowej grochówki, chleba ze smalcem oraz współczesnej gastronomi.
Odbyła się również prezentacja sołectw: Kamienica, Piła, Przyrowa, Gostycyn. Loteria Rozalinkowa miała swój finał o 20:00, właśnie wtedy ks. Jerzy Prekop wylosował numer 625 – który otrzymał nagrodę główną – rower miejski. Dochód z loterii z został przekazany na remont kościoła w Gostycynie. Podczas trwania festynu można było korzystać z konkursów rodzinnych oraz konkursów na temat LSR, stoiska informacyjnego PROW 2014-2020 oraz Partnerstwa LGD „Bory Tucholskie”. a także warsztatów garncarskich, Kramu Zielarskiego oraz Stoiska Dawnej Polskiej Wsi. Stoiska Nadleśnictwa Zamrzenica, Tucholskiego Parku Krajobrazowego, Wioski Górniczej oraz wielu innych cieszyły się także dużą popularnością i zainteresowaniem, podobnie jak wystawa maszyn rolniczych.

20.08.2019

"Wakacje z duchami" - Wakacyjny Dzieciniec

W Gostycynie od 29 lipca do 9 sierpnia trwały zajęcia w ramach Wakacyjnego Dziecińca pn. „Wakacje z duchami”.
I tydzień
Na początku „Straaasznego poniedziałku” prowadzący ogłosili, że dzieci, które wykażą się największą aktywnością podczas zajęć każdego dnia otrzymają duszka za aktywność. Kto pod koniec projektu uzbierał ich najwięcej otrzymał atrakcyjną nagrodę. Uczestnicy stworzyli straszną pocztę. "Straaaaszne poniedziałki "- to dzień baśni, legend, strasznych historii o nawiedzonych miejscach. Dzieci tworzyły także obraz pt. „Kraina duchów'.
Wtorki-artystyczne stworki i potworki" to dzień poświęcony zmaganiom plastycznym. Z papieru dzieci wykonały łańcuszki duszki i nietoperze. Przy okazji uczestnicy poznały życie nietoperzy w naszym świecie.
"Groźne przygody w środy" to zajęcia w terenie. Tego dnia udaliśmy się do Wioski Górniczej w Pile. Gdzie oprowadzał ich duch pilskich lasów i kopalni.
Czwartek to dzień sportowy - "W zdrowym ciele zdrowy duch" rywalizacja między dziećmi. Wszystkie zadania były punktowane i zapisywane na bieżąco na tablicy wyników. Najlepsi otrzymali nagrody.
W piątek Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała "Detektywistyczną grę terenową" .Praca detektywa wymaga poświęceń i wyrzeczeń. Było to nie lada wyzwanie dla dzieci. Rozwikłali oni zagadki przeszłości i uporali się z czarami i duchami, które krążą na Burchacie - średniowiecznym grodzisku w Gostycynie.

22.07.2019

Układanki - twory - metafory

„Układanki – twory – metafory”, taki tytuł nosiły tegoroczne wakacyjne warsztaty artystyczne. Odbywały się one od 15 lipca do 19 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Pod czujnym okiem pani Alicji Wiślińskiej-Kornackiej oraz studentek Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, uczestnicy mieli okazje poznać wiele metod artystycznych. W pierwszy dzień odbyły się zajęcia integrujące z niespodzianką pn. "Las śpi". Na zajęciach użyto techniki mieszanej. Podczas drugiego dnia uczestnicy projektowali i malowali wielkie puzzle. Mali artyści poznali rysunek konturowy tuszem i malowanie farbami akrylowymi. W kolejnych dniach odbyło się wykonywanie rzeźb, przestrzennych tworów i stworów . Uczestnicy użyli techniki papierowej oraz tektury, a także papieru mache i gazet. Dzieci również odczytywały i poznawały metafory, symbolikę w sztuce oraz tworzyły – była to praca piórkiem, tuszem oraz akwarelą. Zajęcia były bardzo rozwijające i ciekawe. Warsztaty zakończyły się następującą myślą:

09.07.2019

Zlot Pojazdów Pożarniczych - 06.07.2019r.

W sobotę 6 lipca 2019r. odbyła się kolejna impreza z okazji XI Dni Gminy Gostycyn, a mianowicie IV Zlot Pojazdów Pożarniczych i Militarnych. Dzień rozpoczął się paradą pojazdów OSP przez miejscowości Gostycyn – Pruszcz – Bagienica – Mała Klonia – Wielka Klonia. Meta parady była w Gostycynie na stadionie za torami, przy ulicy Maratońskiej. Na miejscu można było podziwiać wystawę pojazdów pożarniczych i militarnych, występy Solistów i zespołu tanecznego „Obsesja” z Gminnego Ośrodka Kultury oraz Seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Borowiacki Wigor”. Wieczorem wystąpił zespół Nagła Zmiana Klimatu z Człuchowa oraz gwiazda wieczoru – zespół 2 plus 1. Do końca zlotu uczestnicy bawili się w rytmach Disco Polo Show, podczas, którego można było obejrzeć występ tancerek i FireShow. W trakcie imprezy odbyła się loteria, gdzie wiele losów wygrywało, a na koniec została wylosowana nagroda główna – rower. Od godziny 16:00 do 22:00 uczestnicy mieli możliwość przejażdżki drezyną z dworca PKP w Gostycynie, dzięki Chojnickiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei z Chojnic. Poza tym w trakcie Zlotu można było skosztować darmowej grochówki z kotła. Odbyły się także: konkursy dla uczestników festynu, zbiórka dla Wiktora, przejażdżki samochodami zabytkowymi. Można było zobaczyć repliki broni, skorzystać ze strzelnicy. W sobotnie popołudnie było wiele atrakcji także dla najmłodszych - malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, malowanie włosów, Kącik Malucha, skręcanie balonów i zamek dmuchany.
Mimo, że wystąpiła „nagła zamiana klimatu” i spadło kilka kropel z nieba – atmosfera ani na chwilę nie stała się chłodniejsza.

01.07.2019

Palinocka - 29.06.2019r.

W ramach XI Dni Gminy 29 czerwca 2019r. na terenie stadionu w Gostycynie odbyła się „Palinocka”. W miejscu imprezy przygotowaliśmy stoiska świętojańskie, takie jak: wicie wianków, które jest ściśle związane z tradycją świętojańską połączone z nauką ich wyplatania (wykonane wianki wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy wianek świętojański), przędzenie wełny z możliwością zapoznania się z tą sztuką. Były również pokazy florystyczne, dzięki którym przybyli goście mieli możliwość zapoznania się z tradycyjnymi i bardziej nowoczesnymi tendencjami układania kwiatów. Na kramie zielarskim zostały wykorzystane kwiaty i zioła zebrane z okolicznych pól i lasów. Można było posmakować starodawnego, zapomnianego regionalnego jadła przy stoisku pod nazwą jadło świętojańskie. Znalazły się na nim jedyne w swoim rodzaju, staropolskie potrawy przyrządzone według starych przepisów i receptur o ponad 25 – letniej tradycji. Przygotowały je Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gostycynie, które zdobyły w tej dziedzinie nie jeden certyfikat. Stoiska świętojańskie przyozdobiliśmy kwiatami i ziołami zebranymi z okolicznych pól i lasów, a osoby prowadzące i obsługujące imprezę przebrane były w regionalne stroje borowiackie, stroje świętojańskie i czarownice. Na licznie przybywających mieszkańców Powiatu Tucholskiego oraz turystów z kraju i z zagranicy czekały stoiska warsztatowe: wikliniarskie z nauką wyplatania koszy z wikliny naturalnej i kolorowej, garncarskie – był to pokaz pracy garncarza, przy użyciu tradycyjnego drewnianego koła garncarskiego, ławy do ubijania gliny i innych pomocnych narzędzi wraz z możliwością własnoręcznego ulepienia na kole ceramiki użytkowej, stoisko powroźnika, polegające na produkcji lin i powrozów poprzez splatanie lub skręcanie kilku oddzielnych sznurów. Prezentację bardzo wielu sprzętów wyposażenia gospodarstwa chłopskiego zobaczyć można było na stoisku „Dawna Polska Wieś”. Można tutaj było podziwiać też regionalne wyroby twórców ludowych podczas Targów Świętojańskich. Magicznym miejscem była Komnata Świętojańska, w której znalazły się wróżby spełniające się podczas niezwykłej Nocy Świętojańskiej i niosące ukojenie na przyszłość, talizmany i amulety, suche wianki, miotły oraz kwiaty paproci, mikstury, zioła zebrane z okolicznych pól i lasów oraz wystawa pt. „Historia Świętojanek” przedstawiająca pierwsze próby kultywowania tej tradycji w naszej gminie. Tego dnia odbył się również pokaz parowania kartofli. Zaprezentowała się też wioska tematyczna – chlebowa, która przygotowała pokaz wyrabiania ciasta oraz pieczenia podpłomyków, natomiast wioska miodowa pokazała nam jak wyrabia się świece z wosku pszczelego, a wioska górnicza uraczyła uczestników tradycyjnie wypiekanymi goframi oraz dawnymi zabawami – strzelaniem z procy oraz toczeniem felgi. Wystąpiła Kapela Podwórkowa „Z Kopyta”, która zabawiała wszystkich przybyłych gości. Z wszystkich tych atrakcji można było korzystać w godz. od 16:00 do 20:00, natomiast zabawa trwała do 24:00. Powyższe stoiska były niezbędne i podkreślały charakter „Palinocki”. Na stałe wpisały się już w historię regionu. Poza tym przygotowaliśmy stoisko informacyjne dotyczące PROW 2014-2020 i projektów realizowanych w naszym regionie. Uczestnicy mogli obejrzeć również występy grupy rycerskiej oraz ok. godz. 22:00 Obrzęd Świętojański pt. „Leśne Licho” w wykonaniu Grupy Ogniowej „JumpFire” z Koszaliny. Uzupełnieniem programu było stoisko z malowaniem twarzy, balonowe animacje i pokazy szczudlarskie, czarownice rozdające cukierki i straszne lizaki oraz Biesiada Świętojańska z Dj Horsem – duchowa strawa dla uczestników.
Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie jednakże w realizację przedsięwzięcia włączone zostały inne środowiska lokalne: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Burchat, Koło Gospodyń Wiejskich w Gostycynie, samorząd, harcerze, Ochotnicza Straż Pożarna w Gostycynie i wolontariusze, Szkoła Podstawowa w Gostycynie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, wioski tematyczne, Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie. Patronat Medialny: Tygodnik Tucholski

04.06.2019

04.06.2019

Gminny Dzień Dziecka - 31.05.2019r.

W piątek (31.05.) w Gostycynie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Jak planowano – było sporo uśmiechów, radości i wiele atrakcji. Festyn rozpoczęły swoimi występami dzieci z grup tanecznych z GOK Gostycyn: HeroDance, Agatki i Obsesja oraz Soliści ze Studia Piosenki. Mimo przelotnych opadów nikt nie został zniechęcony do korzystania z proponowanych atrakcji. Dzieci (i nie tylko) mogły spróbować swoich sił na dmuchanej zjeżdżalni i zamku. Można było skosztować waty cukrowej, domowych wypieków, spróbować malowania twarzy, a także wybrać się w podróż z kącikiem Gminnej Biblioteki Publicznej. Każdy mógł skorzystać z plecenia warkoczyków oraz wielu innych ciekawych atrakcji. Odbyła się również loteria fantowa, z której dochód został przeznaczony na pomoc choremu na białaczkę mieloblastyczną Wiktorowi. Na spragnionych ochłody czekały kolorowe koktajle i lemoniada. Wszystko przeplatane było zabawami z animatorami „Szafa Gra”.
Atrakcje dla najmłodszych przygotowały: Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Gostycynie, Szkoła Podstawowa oraz świetlice wiejskie z terenu gminy Gostycyn.

07.05.2019

XI Premiera Teatru Dorosłego pt. "Wakacje z duchami"

5 maja 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyła się już XI już premiera spektaklu Teatru Dorosłego pt. "Wakacje z duchami". Spektakl przyprawił widownię o dreszcze, a także o łzy śmiechu i radości. Brawa zdawały się nie mieć końca.
Aktorzy wystąpili w następującym składzie: Zuzanna Wojtas, Milena Wojtas, Dorota Wojtas, Oliwia Szumielska, Mikołaj Tomczyk, Zofia Karpińska, Janina Kołodziejska, Ewelina Olejniczak-Muzioł, Zuzanna Olejniczak, Daria Hoffmann, Maksymilian Sobkiewicz, Martyna Krzyżkowska, Józef Kanarski, Marta Kanarska, Adam Cymerys, Wiktoria Nowakowska. Zaprezentowały się też Solistki ze Studia Piosenki w Gostycynie.
Autorem scenariusza był Adam Bahdaj, całość została wyreżyserowana przez Agnieszkę Hoffmann. Scenografią zajęła się Marzena Zawichrowska, a muzyką Wojciech Rynduch. Nad całym przedsięwzięciem czuwał Łukasz Majrowski w roli obsługi technicznej z asystą Alicji Nowak.

07.05.2019

Koncert poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - SOPRANO&PIANO

Tradycją jest świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Gminnym Ośrodku Kultury dzień ten został uczczony koncertem. Wystąpił duet SOPRANO&PIANO - Tatiana Kujawska-Tubiszewska - mezzosopran, fortepian - absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Aleksandra Pliszka – sopran – absolwentka Liceum Muzycznego II st. w Bydgoszczy. Obie Panie współpracują z Operą Nova w Bydgoszczy i wykonały utwory patriotyczne, pieśni Fryderyka Chopina oraz arie z operetki. Zaprezentowały się również Solistki ze Studia Piosenki w Gostycynie. Utwory były przeplatane faktami historycznymi, przygotowanymi przez pana Marka Sass oraz prozą patriotyczną przedstawioną przez panią Barbarę Piasecką i panią Agnieszkę Hoffmann.

30.04.2019

Kulturalny Konkurs Taneczny

27 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbyła się czwarta edycja Kulturalnego Konkursu Tanecznego. W tegorocznym konkursie wystąpiła rekordowa liczba tancerzy, w tym 3 zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie – „Hero Dance” (najmłodsza grupa taneczna), „Agatki” i „Obsesja”. Po ponad czterech godzinach zmagań tanecznych jury w składzie: Mirosław Cherek, Anna Piekarska oraz Iwona Skorupa wyłoniło zwycięzców. Wśród wyróżnionych grup znalazła się „Obsesja”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29.04.2019

Oficjalne wręczenie umów przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego


29 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie 30 umów m.in. na zadania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wsparcia dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz opieki nad osobami przewlekle chorymi. Blisko 6,7 miliona złotych trafi w tym roku na ponad kilkaset zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe. W spotkaniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.
- Działające w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Cieszę się, że dzięki środkom samorządu województwa mogą aktywnie działać. Tym bardziej, że w ich przedsięwzięcia angażują się zwykli mieszkańcy regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Dofinansowanie przekazane zostało również na zadania aktywizacyjne i integracyjne dla seniorów. Wsparcie trafi m.in. do Fundacji Światło z Torunia i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalnego „Burchart” z Gostycyna.
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Burchat” wraz ze współpracą z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gostycynie otrzymało dofinansowanie na następujące projekty:
"Wakacje z duchami" w kwocie 3926 zł oraz "Boom Matuzalem VII" w wysokości 4000 zł.
Zapraszamy do udziału w nadchodzących projektach!

18.04.2019

Warsztaty Wielkanocne

16 kwietnia, tuż przed Wielkanocą, odbyły się warsztaty wielkanocne pn. „"Jajko woskiem pisane - technika batik". Prowadziła je artystka z Torunia pani Alicja Wiślińska-Kornacka. Dzieci, młodzież i dorośli mogli stworzyć samodzielnie piękne ozdoby świąteczne – potrzebowali tylko wydmuszek i delikatnej pomocy pani Alicji. Zrobione cuda i wiele radości, uczestnicy zabrali do domu.

02.04.2019

III Festiwal Piosenki Papieskiej i III miejsce Scholi!

W sobotę, 30 marca 2019 r., parafia św. Marcina w Starej Kiszewie zorganizowała III Festiwal Piosenki Papieskiej. Podczas wydarzenia zaprezentowała się Schola „Paczka Rozalii” działająca przy parafii św. Marcina w Gostycynie oraz przy Gminnym Ośrodku Kultury. Wsparciem dla dzieci był zespół Gravel Garden. Uczestnicy konkursu zajęli III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29.03.2019

Gostycyńskie Spotkanie z historią/wystawa pt. "Powrót Pomorza i Kujaw Zachodnich do Polski"

W środę późnym popołudniem w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyło się kolejne już "Gostycyńskie spotkanie z historią". Gość, Adam Węsierski, autor książek historycznych poprowadził również wykład pn. "Oblicza odzyskania niepodległości w gminie Gostycyn". Odbyła się również promocja książki pt. „Studia z dziejów Tucholi i powiatu”.
Tego dnia otwarto również wystawę pt. „Powrót Pomorza i Kujaw Zachodnich do Polski”. Można ją oglądać do 4 kwietnia 2019r. w GOK Gostycyn.

22.03.2019

W świecie poezji dziecięcej - XIX Gminny Konkurs Recytatorski

22 marca 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się XIX Gminny Konkurs Recytatorski pn. „W świecie poezji dziecięcej”. Współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV- VIII. Po wysłuchaniu prezentacji burzliwych obradach jury w składzie: Eugeniusz Rzyski, Wanda Rzyska i Barbara Kasica-Kołomyjska przyznało następujące nagrody:
W I kategoria (I-III):
I miejsce ex aequo zajęli: Maja Porożyńska i Kajetan Kamiński ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, a laureatem III miejsca został Mikołaj Grzeca ze Szkoły Filialnej w Wielkiej Kloni. Zostaly przyznane również wyróżnienia dla:
Zuzanna Cieślik ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, Zuzanna Wosik ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu, Patryk Baumgart ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, Vanessa Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu.
Natomiast w drugiej kategoria (IV-VIII):
I miejsce zajęła Julia Stucka ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie
Jury przyznało ex aequo II miejsce Paula Dominikowskiej ze Świetlicy Wiejskiej w Wielkim Mędromierzu oraz Izabeli Kriese ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu
Agnieszka Mróz ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie i Adrianna Kołodziej ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu zostały równorzędnie laureatkami III miejsca.
Wyróżnienia otrzymał Maksymilian Sobkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie.

21.03.2019

AWANS'19

W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie dnia 15.03.2019r. odbyły się przesłuchania dla powiatu tucholskiego do konkursu wokalnego pn. „AWANS’19”. Ogłoszony został przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Żniński Dom Kultury w Żninie.
Jury w składzie: Roman Fieberg oraz Adam Cymerys po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:
• W I kategorii (7-9 lat):
I miejsce zajęła Zuzanna Wosik za wykonanie utworu „Laleczka z saskiej porcelany”. Laureatka jednocześnie otrzymała awans na finał wojewódzki festiwalu. Zostały przyznane również wyróżnienia dla: Julii Łęgowik i Kacpra Napiontka.
• W II kategorii (10-13 lat):
I miejsce zajęła Antonia Boczulak z piosenką „Mruczy Winyl”. Zdobywczynią drugiego miejsca została Lena Barcelowska z utworem „Otwórz serce”. Obie dziewczyny zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego.
W tej kategorii zostały wytypowane również dwa trzecie miejsca, które otrzymali: Nicola Nitka i Kamil Kosowski oraz wyróżnienie Wiktoria Giłka.
• W III kategoria, 14-16 lat:
Laureatką pierwszego miejsca została Martyna Narloch, która otrzymała awans na finał wojewódzki festiwalu.
Amelia Szrajber zajęła II miejsce, a Nikola Bąk trzecie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszej drodze artystycznej!

04.03.2019

Kabaretowa Biesiada Śląska - Grupa FEST - 03.03.2019r.

W niedzielne popołudnie (03.03.br.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyła się Kabaretowa Biesiada Śląska. Na scenie sali widowiskowej wystąpiła grupa FEST, gwiazdy telewizji TVS. Zaprezentowali swoje najpopularniejsze utwory oraz rozbawili widownię do łez. Nie zabrakło również interakcji z publicznością, która chętnie uczestniczyła w zabawie. Sala widowiskowa zapełniona była po brzegi, a brawom i skandowaniu nie było końca.

15.02.2019

XVI Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych 15.02.2019r.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie 15 lutego 2019r. odbył się XVI już Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych. Na scenie zaprezentowało się 8 grup młodych aktorów. W I kategorii wystąpiły 3 grupy:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi, „Bajdurki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi, „Bajkoludy” ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, natomiast w II kategorii, mogliśmy obejrzeć następujące grupy: „Koperniczek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Świetlica Wiejska w Małej Kloni, „Impuls Va” ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, Kółko teatralne ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, „Trzeciaki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi.
Po wszystkich prezentacjach odbyły się obrady jury w składzie:
Barbara Sobotka - przewodnicząca, Kamila Zimorska i Klaudia Kwasigroch. Owocem narady było przyznanie nagrody dnia (nagroda finansowa) w I kategorii i II kategorii, kolejno: grupie „Bajdurki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi oraz grupie „Trzeciaki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi. Została wręczona również Nagroda finansowa Dyrektora GOK Gostycyn, zespołowi „Impuls Va” ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, który został przygotowany przez rodziców.
Po burzliwych dyskusjach jury przyznało również nagrody indywidualne dla wyróżniających się aktorów.
W I kategorii nagrody zdobyli je: Kajetan Kamiński z grupy „Bajkoludy” ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie oraz Zuzanna Rembisz z grupy „Bajdurki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi, natomiast w II kategorii wyróżniali się: Dawid Klajbor z grupy „Koperniczek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Oskar Dziwura ze Świetlicy Wiejskiej w Małej Kloni, Zuzanna Wojtas oraz Natalia Bereda z Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie.
Oczekiwanie na werdykt jury, czas uświetniły solistki ze Studia Piosenki, działającego przy GOK Gostycyn.
Gościem przeglądu był pan Ryszard Sucharski – Przewodniczący Rady Gminy Gostycyn, który leczył laureatom nagrody.

12.02.2019

Rocznica Wyzwolenia Gostycyna - 12/02/219r.

11 lutego 2019r. odbyły się obchody rocznicy Wyzwolenia Gostycyna. Mieszkańcy wraz z delegacjami zebrali się przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, skąd przeszli pod pomnik "W hołdzie ofiarom faszyzmu obrońcom ojczyzny".
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gostycynie Marek Sass przedstawił rys historyczny związany z obchodami oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie zebrane delegacje złożyły kwiaty i wieńce.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się przy kawie w sali kominkowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie.

23.01.2019

Pierwszy tydzień ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie już za nami!

W minionym tygodniu dzieci z gminy Gostycyn i nie tylko, uczęszczały na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie. Uczestnicy ferii pn. „Niezwykłe zajęcia języka angielskiego” mogli skorzystać z urozmaiconej oferty GOKu. Od poniedziałku w Gostycynie przebywają goście z różnych stron świata (Chiny i Brazylia). Dzięki nim, dzieci mogły poznawać zwyczaje, kulturę ww. państw. Uczyły się również piosenek w języku chińskim oraz portugalskim. Miały okazję wykonać własnoręcznie chińskiego smoka, który jest symbolem szczęścia oraz posmakować pierożków z Chin. Poza poznawaniem ciekawostek o świecie, uczestnicy mogli podszkolić swoje umiejętności językowe oraz poszerzyć swoją tolerancję międzykulturową. Podczas przerw był również czas na zabawy animacyjno-ruchowe, które dawały wiele radości i uśmiechu. Dzieci w trakcie zajęć mogły liczyć na poczęstunek z ciepłą herbatą.
Aktualnie trwa drugi tydzień ferii zimowych w GOK Gostycyn wraz z obecnymi gośćmi. Jednak teraz to oni poznają polskie tradycje i uczestniczą w zajęciach przygotowanych przez artystkę z Torunia, Panią Alicję Wiślińską-Kornacką oraz personel. Dzieci stworzyły już własnoręcznie skarbonki oraz torby, które będą pamiątką po czasie spędzonym w GOKu. Odbył się już turniej gier planszowych oraz gra w muzyczne kalambury z użyciem instrumentów. Jednak zabawa to nie wszystko. Policja zadbała również o profilaktykę. Odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Na kolejne dni zaplanowane są warsztaty z panią Marzeną Zawichrowską, która pomoże uczestnikom stworzyć magiczne kostki z papieru i tektury. W czwartek dzieci poznają od podstaw przepis na pyszne bułeczki podczas warsztatów kulinarnych, a w ostatni dzień ferii uczestnicy zmierzą się w turnieju gry w pchełki pn. „Kto mi podskoczy?” oraz dzień spędzą na sportowo.

14.01.2019

Pobity rekord w Gminie Gostycyn!!!

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł w gminie Gostycyn wiele niespodzianek. Padł rekord – Sztab przy GOK Gostycyn zebrał 18 745 zł i 24,04 Euro! A tak ogromną sumę pieniędzy liczyły niezastąpione osoby w sztabie tj. pani Henryka Markiewicz, Roma Żmudzka, Jadwiga Olszowy, Janina Kołodziejska oraz pan Dariusz Żmudzki.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie w niedzielne popołudnie 13 stycznia zaczęły się obchody 27. Finału WOŚP. Od początku do końca sala wypełniona była po brzegi. Na sali widowiskowej można było zobaczyć występy artystów z gminy Gostycyn i nie tylko. Przed publicznością zaprezentowały się: Schola „Paczka Rozalii”, zespoły taneczne „HeroDance”, „Obsesja” oraz tancerz Krzysztof Tomaszewski z Bydgoszczy. Finał uświetnił Kabaret „Młodzi Duchem” z Domu Dziennego Pobytu w Gostycynie oraz zespół Gravel Garden. Między występami odbywały się licytacje, na których były takie przedmioty jak: piłka z autografami siatkarzy PGE Skra Bełchatów, Chemik Bydgoszcz, Netzhoppers KW oraz Trefl Gdańsk; bluzę (oczywiście z autografem), w której grał na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie Michał Winiarski. Licytowane były również gadżety WOŚP, vouchery na zabiegi kosmetyczne w Salonie Urody „Gracja”, spacer podwodny z firmą ActiveTime Paweł i Aleksandra Patoleta, masaże rehabilitacyjne w Spółdzielni Socjalnej „Borowiacki Wigor”, bilety do kina oraz wiele, wiele innych przedmiotów.
Na koniec całą publiczność porwał do zabawy Dawid Kartaszewicz z zespołem. Na scenie pojawiali się widzowie, angażowani byli w występ, który dał ludziom wiele pozytywnych emocji.
W sali kominkowej przez cały czas można było zjeść gorącą zupę, wypić kawę czy herbatę z pysznym gofrem pani Eweliny.
Po godzinie 20:00 wszyscy zebrani udali się na skwer koło Gminnego Ośrodka Kultury w celu podziwiania Światełka do nieba.
Podsumowując – 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był niesamowity. Mieszkańcy Gminy Gostycyn rok rocznie, otwierają swe serca i pomagają inny ludziom, a w tym roku przede wszystkim dzieciom bez focha.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, współorganizatorom, sponsorom za wsparcie tego szczytnego celu.
Sie ma!
Organizatorzy

27.12.2018

Koncert bożonarodzeniowy pt."Szczypta serca" - 23.12.2018r.

W przedświąteczną niedzielę 23 grudnia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się koncert bożonarodzeniowy pt. „Szczypta serca”. Wieczór uświetniły występy wokalistów ze Studia Piosenki oraz Scholi „Paczka Rozalii” z Gostycyna. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając kolędy, utwory świąteczne i pastorałki. W drugiej części koncertu zaprezentował się Duet Soprano and Piano z Opery Nova w Bydgoszczy. Panie zachwyciły swoimi głosami publiczność, która z chęcią dołączyła do śpiewania znanych i lubianych utworów.
Na zakończenie uczestnicy koncertu podzielili się chlebem na znak pokoju.
Wszyscy artyści pozwolili obecnym poczuć magię oraz klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

12.12.2018

Papierowe cuda na choinkę - warsztaty - 11.12.2018r.

Święta już tuż, tuż, więc choinkę stroić czas. W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie dzieci wraz z młodzieżą miały okazję wykonać własnoręcznie ozdoby na choinkę. We wtorek 11 grudnia br. o godzinie 15:00 rozpoczęły się warsztaty pn. „Papierowe cuda na choinkę”, które poprowadziła artystka z Torunia, pani Alicja Wiślińska-Kornacka. Uczestnicy stworzyli dekoracje metodą papieroplastyki. Każdy element był niepowtarzalny, a każdy anioł odzwierciedlał wykonawcę. Warsztaty odbyły się w dwóch turach dla grupy młodszej i starszej. Jednak niezależnie od wieku, każdy wychodził uśmiechnięty i zadowolony.
Było to ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów pn. „Świąteczne cacka”.

07.12.2018

Mikołajkowe Święto Radości - 05.12.2018r.

Ze względu na rosnącą ilość grzecznych dzieci, święty Mikołaj przyjechał do Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie dzień szybciej niż zawsze, czyli 5 grudnia. Mikołajkowe Święto Radości rozpoczęło się o godzinie 16:00. Podczas świętowania trwał kiermasz bożonarodzeniowy, gdzie wystawcy oferowali swoje własnoręcznie wykonane dzieła. Można było zakupić wiele ciekawych rzeczy, m.in.: ozdoby świąteczne, pierniki, a także zabawki handmade. Sala widowiskowa GOK była wypełniona po brzegi. Dzieci z rodzicami bawili się, tańczyli wraz z Klaunami Ruphertem i Rico. The Circus Show, które na długo zapadnie w pamięci uczestników było pełne atrakcji. Podczas zabawy dzieci otrzymały mikołajkowe czapki, słodkie upominki, a także mogły brać udział w konkursach na temat wiedzy o Mikołaju. Nastąpiło też malowanie włosów, łapanie baniek oraz zabawa konfetti. Radość udzielała się każdemu, nawet Mikołajowi, który przyniósł ze sobą wielki wór słodkości dla grzecznych dzieci. Mikołajkowe Święto Radości stało się już tradycją w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie.

03.12.2018

Mikołajkowy wyjazd do opery na spektakl pt."Dziadek do orzechów"

W czwartek 29.11.2018r. o godzinie 17:30 odbył się wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy gminy Gostycyn oraz dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie. Po dojechaniu na miejsce wszyscy z entuzjazmem ruszyli z biletami w dłoni do sali, gdzie z niecierpliwością oczekiwali na spektakl pt. "Dziadek do orzechów". Kiedy zaczął się występ uczestnicy z zaciekawieniem i ze skupieniem patrzyli w stronę sceny. 

21.11.2018

Adwentowe Światełka - 20.11.2018r.

Adwent już za pasem, więc czas na przygotowania. W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie dzieci wraz z młodzieżą miały okazję wykonać własnoręcznie lampiony. We wtorek 20.11.br. o godzinie 15:00 rozpoczęły się warsztaty pn. „Adwentowe Światełka”, które poprowadziła artystka z Torunia, pani Alicja Wiślińska-Kornacka. Uczestnicy stworzyli lampiony metodą modelarską i witrażową. Każdy z nich był wyjątkowy, dopasowany do właściciela. Warsztaty odbyły się w dwóch turach dla grupy młodszej i starszej. Jednak niezależnie od wieku, każdy wychodził uśmiechnięty i zadowolony.
Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów z panią Alicją odbędzie się 11 grudnia br., jednak tym razem pn. „Papierowe cuda na choinkę”.

19.11.2018

I Gminny Dzień Seniora - 17.11.2018r.

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. Te święta mają wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia. W związku z Ogólnopolskim Dniem Seniora przypadającym na dzień 20 listopada, w sobotę 17.11.2018r. w sali widowiskowej GOK odbył się I Gminny Dzień Seniora. W wydarzeniu brały udział Kluby Seniora: „Wrzos” z Gostycyna, „Malwa” z Pruszcza i „Spokojna Przystań” z Kamienicy oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła Pani Barbara Piasecka, Dyrektor GOK, witając wszystkich zebranych, w tym m.in.: panią Sekretarz Gminy Gostycyn Dorotę Gromowską, pana Stanisława Wilkońskiego, przedstawiciela Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Gostycynie oraz przewodniczących Klubów Seniora: Grażynę Kida, Elżbietę Kluska i Pawła Kaźmierczaka. Pani Dyrektor GOK życzyła wszystkim Seniorom „…wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła i szacunku wśród najbliższych, aby w kolejnych latach nigdy nie zabrakło im zapału do wspierania kolejnych pokoleń, a każdy dzień niech dostarcza Seniorom wiele radości i uśmiechu na twarzy”. Na ręce przewodniczących złożyła kwiaty. Po przemówieniu zapalono znicze i uczczono minutą ciszy zmarłych seniorów. Następnie głos zabrała pani Dorota Gromowska, która również przekazała najserdeczniejsze życzenia dla Seniorów w imieniu Wójta Gminy Gostycyn Pana Ireneusza Kucharskiego oraz władz samorządowych, a zaraz po niej wystąpił pan Stanisław Wilkoński. Po posiłku rozpoczęła się część taneczna imprezy. Seniorzy mieli okazję, aby wykazać się talentem wokalnym, gdyż do tańca i śpiewu przygrywał pan Marcin Kiedrowski. Nadszedł również moment na okolicznościowy tort.

13.11.2018

Koncert "Dla Niepodległej" - 10.11.2018r.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Burchat” z Gostycyna zorganizowało koncert pieśni przygodnych do dobrego życia użytecznych pt. „Dla Niepodległej”. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie w sobotę (10.11.2018r.) o godzinie 17:00. Na scenie zaprezentowali się artyści z gminy Gostycyn: zespół Gravel Garden, Schola „Paczka Rozalki”, soliści ze Studia Piosenki, Ewa Talaśka, Barbara Piasecka, Adam Cymerys, Chór Cantabile i wykonali pieśni oraz piosenki patriotyczne, tradycyjne oraz współczesne, a Agnieszka Hoffmann i Marek Sass połączyli je tekstami poetyckimi i prozatorskimi. W sali kominkowej wystawiona została księga pamiątkowa, do której wpisywali się uczestnicy koncertu. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi, a goście chętnie śpiewali wraz z artystami. Współorganizatorami byli: GOK Gostycyn i Szkoła Podstawowa w Gostycynie.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za aktywny udział w obchodach tej pięknej rocznicy oraz artystom za zaangażowanie się w przygotowanie koncertu.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

05.11.2018

I dla nas jest miejsce na firmamencie nieba - przemarsz dla Niepodległej - 03.11.2018r.

W minioną sobotę 03.11.br. o godzinie 16:30 chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy i nie tylko, wybrali się na uroczystość pt. „I dla nas jest miejsce na firmamencie nieba”, która swój początek miała w kościele pw. św. Marcina w Gostycynie. Obchody święta rozpoczął Pan Marek Sass, przybliżają ideę spotkania, po czym ksiądz Jerzy Prekop odmówił modlitwę za Ojczyznę. Wszyscy zebrani wraz z pocztami sztandarowymi wybrali się na przemarsz ulicami Gostycyna w stronę Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Uczestnicy nieśli ze sobą flagi biało-czerwone, a w tle można było usłyszeć pieśni grane przez Orkiestrę Dętą z Bysławia. Po dotarciu na boisko wypuszczonych zostało 10 czerwonych i białych lampionów w powietrze. Każdy lampion symbolizował 10 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zniknięciu lampionów z pola widzenia, był również czas na wpisanie się do Księgi Pamiątkowej.

29.10.2018

"Strach ma wielkie... zęby" - 25.10.2018r.

W miniony czwartek (25.10.br.) mieliśmy zaszczyt gościć w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie aktorów z toruńskiego teatru #BajPomorski. Na deskach gostycyńskiej sceny został zaprezentowany spektakl pt. „Strach ma wielkie… zęby” autorstwa Karoliny I. Kalety. Dramat został wyróżniony w konkursie ,,Szukamy polskiego Szekspira”. Toruński spektakl jest prapremierą tego tekstu i zarazem debiutem młodej utalentowanej autorki na teatralnej scenie. Bajka (w reżyserii Laury Sonik) o przyjaźni i akceptacji poruszała serca wszystkich, a jednocześnie sprawiła, iż publika śmiała się do łez. Spektakl był rozegrany w scenerii i z użyciem rekwizytów pochodzących prosto z leśnego otoczenia.

08.10.2018

Spotkanie z historią - 05.10.2018r.

W piątek (05.10.2018r.) w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne „Spotkanie z historią” połączone z promocją książki Adama Węsierskiego pt.: "Sieć agenturalno – informacyjna powiatu tucholskiego 1945-1954". Historyk regionalista, autor wielu publikacji książkowych poświęconych dziejom ziemi tucholskiej poprowadził wykład pt. „Zakazana historia”, podczas którego prezentował prace powojennych służb bezpieczeństwa oraz metody pozyskiwania współpracowników, a także przykłady pozytywnych i negatywnych zachowań TW. Po prelekcji uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań dotyczących przeszłości, a także kwestii poruszanych w książkach.

04.10.2018

Piknik Seniora - 27.09.2018r.

W miniony czwartek (27.09.2018r.) Gminny Ośrodek Kultury zorganizował Piknik Seniora, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminy. Wzięli w nim udział seniorzy z całej gminy, z Klubu Seniora „Wrzos” z Gostycyna, „Spokojna Przystań” z Kamienicy i „Malwa” z Pruszcza. Impreza odbyła się w Wiosce Górniczej w Pile. Uczestnicy w godzinach popołudniowych dotarli na miejsce, następnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie pikniku i przywitanie gości. Ci mieli okazje poznać historię podziemnej kopalni węgla brunatnego, o której opowiedział im duch kopalni Skarbnik. Humor Skarbnika udzielał się uczestnikom, co można zauważyć na poniższych zdjęciach. Gospodarze i przewodnicy zobrazowali Seniorom poprzez wizytę w „Starej Maszynowni”, jak wyglądała niegdyś wioska, za czasów funkcjonowania kopalni. Na terenie Górniczej Wioski, uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie lub poznać dawne zabawy na „Polu dla gzubów” takie, jak: kulong, czyli toczenie felgi, dawne „kręgle”, czyli zbijak i wiele innych. Po skorzystaniu z miejscowych atrakcji seniorzy zostali zaproszeni na borowiacko-śląski poczęstunek połączony z biesiadą w Starym Tartaku. Dobry nastrój i świetne samopoczucie nie opuszczało nikogo, kto znalazł się w tym miejscu.

13.09.2018

Dekel do borowiackiej grapy - 08.09.2018r.

W sobotę (08.09.2018r.) w Gostycynie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Dekel do borowiackiej grapy” promująca Lokalną Strategię Rozwoju. Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie postarali się o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji m.in. z malowania twarzy, zamków dmuchanych, gokartów, animacji z alpakami, animacji balonowych oraz szczudlarskich, a także mogły spróbować swoich sił w robieniu nieprzeciętnych baniek mydlanych. Odbyły się warsztatach plastyczne z Ciocią Janką, na których uczestnicy mogli wykonać własny dekel do grapy. Przygotowane były też stoiska z warsztatami artystycznymi: wikliniarskim i przędzenia wełny. Dla najmłodszych uczestników imprezy czekała słodka niespodzianka na ochłodę. Zorganizowano również konkursy dla dzieci i dorosłych na temat Lokalnej Strategii Rozwoju oraz tradycji i gwary borowiackiej, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody. Była okazja, aby skosztować jadła borowiackiego, takiego jak: kartofle parowane ze śledziem, kluski z kapustą i grochówka. Jedzenie zostało przyrządzone przez Spółdzielnię Socjalną „Borowiacki Wigor”. Mnóstwo atrakcji dla uczestników festynu przygotowali pracownicy Partnerstwa LGD „Bory Tucholskie”. W trakcie wydarzenia na scenie zaprezentowały się solistyki ze „Studia Piosenki” działającego przy GOK Gostycyn, następnie mogliśmy wsłuchać się w porywające utwory zespołu Gravel Garden z Gostycyna. Gwiazdą wieczoru był zespół Babsztyl, który wykonał znane piosenki, takie jak: „W siną dal” czy „Hej Przyjaciele, zostańcie ze mną”.
„Dekel do borowiackiej grapy” cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, ale również turystów. Atmosfera była iście sielska i bardzo swojska.
Wydarzenie realizowane było w ramach projektu „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i animacji”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalny Program Operacyjny W-KP.

04.09.2018

II ROZALIADA 01.09.2018

1 września 2018. na terenie boiska Szkoły Podstawowej w Gostycynie odbyła się „Rozaliada”. Impreza zaczęła się o godzinie 15:00 koncertem Scholi „ Margaretki” z Bożego Ciała w Tucholi. W ten dzień swoimi występami zaszczycił nas również chór Cantabile, zespół pierwszokomunijny z Gostycyna, oraz kabaret z Domu Dziennego Pobytu w Gostycynie. Pomiędzy występami odbywały się konkursy dla dzieci i rodzinne na temat Rozalii, LSR, konkurs strzelecki oraz konkurencje sportowe i Parafialne Koło Fortuny. W ramach Rozaliady od godziny 10 odbył się również Turniej Szachowy i konkursy sportowe w Centrum Rehabilitacyjno- Sportowym w Gostycynie, którego pods

16.08.2018

Wakacyjny Cambridge 30.07.2018-10.08.2018

Podczas akcji Wakacyjnego Dziecińca 2018 w Szkole Podstawowej w Gostycynie odbywały się zajecia z języka angielskiego w ramach projektu „ Wakacyjny Cambridge” . Trwały one przez dwa tygodnie od 30.07 do 10.08. W zajęciach wzięła udział spora liczba dzieci, która została podzielona na trzy grupy wiekowe. W każdej grupie odbywały się inne zajęcia z języka, trudnościowo dopasowane pod wiek i umiejętności naszych uczestników. Grupy prowadzili studenci i absolwenci Filologii Angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakończone zostały wycieczką na Hel. W czwartek 10.08.2018 odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące dwutygodniowe warsztaty „Wakacyjny Cambridge”. Każda grupa zaprezentowała to, czego nauczyła się podczas zajęć. Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice oraz ważne osoby z naszej gminy. Wszyscy organizatorzy, instruktorzy oraz każda pomoc otrzymali podziękowanie, a uczestnicy dyplomy i certyfikaty za udział w zajęciach.
Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

25.07.2018

Spotkania ze Sztuką - 16.07.2018-20.07.2018

W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie w ostatnim tygodniu unosił się w powietrzu zapach farb, wosku, papieru i co krok można było napotkać uśmiechniętą buzię! Jesteśmy po Spotkniach ze Sztuką- wakacyjnych warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Alicję Wiślińską- Kornacką z Torunia. Pierwszego dnia wykonana została techniką mieszaną praca grupowa „ Mój wymarzony dom” w ramach zajęć integracyjnych. Później dzieci przygotowywały się do specjalnego zadania- malowania na płótnie techniką BATIK – mówiąc najprościej, malowania woskiem. Każdy wykonywał portret ulubionego, bądź wymarzonego zwierzaka, nadając mu później barwy według własnego uznania.
Tematem późniejszych zajęć był LINORYT- rodzaj techniki graficznej wypukłej, której zaprojektowany obraz naniesiony zostaje na płytkę linoleum i wydłubany dłutem. W ten sposób dzieci przygotowały matrycę do odbijania grafiki na papierze. Wykonywane dzieła również miały tematykę zwierzęcą.
Oprócz tych prac dzieci zajmowały się malowaniem zwierząt mitologicznych, spotkanych w baśniach, czyli rozmaitych smoków. Dzieci na specjalnym formacie wykonały patykiem i tuszem rysunek wybranego smoka i kolorowały go profesjonalnymi farbami akrylowymi.
Po całym tygodniu pracy i obcowania ze sztuką, w piątek wspólnie przygotowały mały wernisaż w ramach podsumowania swojej wielogodzinnej pracy. Efekty naprawdę cieszą oczy!
W Gostycynie każdy może zostać artystą, co lepsze, łącząc dobrą zabawę z nauką!

03.07.2018

PALINOCKA 2018

W tym roku „Palinocka” odbyła się 30 czerwca na stadionie w Gostycynie. Impreza rozpoczęła się o godz. 17:00. Dzięki stoiskom przygotowanym przez organizatorów, plac ten zamienił się tego dnia w „Dawną Polską Wieś”.
Odwiedzić można było stoisko twórców regionalnych pn. „Targi Świętojańskie”, garncarza, kowala, łyżkarza, wikliniarskie z nauką wyplatania koszy z wikliny naturalnej i kolorowej oraz czerpania papieru. Dodatkowo przygotowano wicie wianków i kram zielarski. Odbyły się również pokazy florystyczne, przędzenia wełny i parowania kartofli. Nie zabrakło też wiosek tematycznych: wioska miodowa zaprezentowała swoje wyroby oraz pokazała nam jak wytwarza się świece, a wioska chlebowa „Jania Góra” przyjechała z pieczeniem podpłomyków. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi wystawiło się ze swoimi wyrobami rękodzielniczymi. Niewątpliwie, magicznym miejscem była Komnata Świętojańska, w której znalazły się m.in. wróżby spełniające się podczas niezwykłej Nocy Świętojańskiej i niosące ukojenie na przyszłość talizmany, amulety, mikstury tajemne – napoje o magicznym pochodzeniu, zioła zebrane z okolicznych pól i lasów oraz Komnata Tajemnic – tylko dla odważnych i wystawa pt. „Historia Świętojanek” przedstawiająca pierwsze próby kultywowania tej tradycji w naszej gminie.
Na stoisku pod nazwą jadło świętojańskie była możliwość posmakowania zapomnianego już regionalnego jadła. Znalazły się tam jedyne w swoim rodzaju, staropolskie potrawy przyrządzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gostycynie. Harcerze
z grupy harcerskiej DSH Fenix przygotowali kuchy z lubczykiem.
W programie przewidziano również atrakcje dla najmłodszych uczestników festynu: malowanie twarzy, balonowe animacje, bańki mydlane, wypożyczalnię rowerów i gokartów oraz szczudlarza rozdającego balony. Przeprowadzono również konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański i szukanie kwiatu paproci. Uczestnicy „Palinocki” mogli obejrzeć pokazy Walk Rycerskich Kuźni Kultury oraz wystawę uzbrojenia z możliwością przymierzenia. Nie zabrakło też występów grup artystycznych z GOK Gostycyn –na scenie zaprezentowali się soliści i tancerze. Szczególną atrakcją sobotniej Palinocki był program przygotowany przez klaunów Rupherta i Rico, którzy wspaniale zabawiali wszystkich przybyłych a szczególnie dzieci!
Około godz. 22:00 zaprezentowano „Misterium Ognia” w wykonaniu artystów Teatru „Cztery Żywioły” z Chojnic, po czym zaprezentowała się Grupa Ogniowa „CARNIVAL” z Łodzi . Całość zakończyła się Biesiadą Świętojańską z DJ-em Andrzejem z Grudziądza.
„Palinocka została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

27.04.2018

X Premiera Teatru Dorosłego pt. "Dwanaście Miesięcy"

W sobotę 21 kwietnia o godzinie 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyła się X Premiera Teatru Dorosłego. W tym roku aktorzy zagrali dla nas basń Samuela Marszaka, pt ”Dwanaście Miesięcy”.
Jak co roku, na uroczystość przybyło wielu gosci, co bardzo ucieszyło wszystkich, którzy pracowali nad kolejnym już przedstawieniem.
Ta Premiera była dla nas szczególna: obchodziliśmy 10lecie Teatru Dorosłego. Z tej okazji goscie mogli obejrzeć wystawę fotograficzną, ze wszystkich dziesięciu granych spektakli, a byli i teraźniejsi aktorzy mieli okazję znów się ze sobą spotkać. Otrzymli również upominki. Pani Dyrektor- Barbara Piasecka, jak zawsze przywitała oraz pożegnała wszystkich ciepłym słowem.

23.03.2018

Gminny Konkurs Recytatorski "W świecie poezji dziecięcej"

       XVIII Gminny Konkurs Recytatorski „W świecie poezji dziecięcej” odbył się 23 marca 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie.
Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV- VII
       Jury w składzie:
Lucyna Partyka – przewodnicząca
Anna Kozłowska – członek
Barbara Piasecka– członek
po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:

16.03.2018

Wyniki powiatowych eliminacji do Awansu i Debiutu 2018

    „AWANS” ogłoszony został przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Żniński Dom Kultury w Żninie, natomiast „DEBIUT” przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku.
    Przesłuchania dla powiatu tucholskiego obydwu konkursów odbyły się 16.03.2018r.od godz. 10:00

23.02.2018

Ferie w naszych świetlicach

    Podczas tegorocznych ferii dzieci i młodzież z Gminy Gostycyn miały wiele ciekawych propozycji na spędzenie czasu wolnego. Instruktorki ze świetlic wiejskich  przygotowały bowiem różnorodne zajęcia i animacje, między innymi: zajęcia kulinarne, turniej gier planszowych, gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia plastyczne. Oprócz realizacji programu profilaktycznego realizowano również program integracyjny, który polegał na wspólnych wyjazdach dzieci do kina i zorganiozwaniu  ogniska z pieczeniem kiełbasek.

26.02.2018

Ferie zimowe w GOK-u

   Dzieci z Gminy Gostycyn podczas tegorocznych ferii zimowych nie miały czasu na nudę. Rozbudowana oferta zajęć stacjonarnych i liczne wyjazdy organizowane przez GOK i świetlice wiejskie pozwoliły im w sposób miły i pożyteczny spędzić wolny czas.
   W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie od 19 do 24 lutego prowadzono różnorodne warsztaty i zajęcia. Pierwszy dzień przeznaczono przede wszystkim na zapoznanie się uczestników. Odbyło się wiele zabaw animacyjnych i integracyjnych. Po śniadaniu dzieci przeniosły się w wesoły świat języka angielskiego, który poprowadziła Pani Ania Mindykowska.
   We wtorek, podczas warsztatów z Modrą Sovą dzieci przeżyły słodką przygodę, podczas której poznały praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, jak również samodzielnie stworzyły słodkości dla siebie. Później zamieniły się w przestrzennych kreatorów podczas warsztatów z drukarką 3D. Otrzymały szablon i na jego bazie stworzyły własne , trójwymiarowe dzieło – kolorowe okulary.
   Środa przyniosła naszym milusińskim kolejne wyzwania. Po cyklu tak uwielbianych przez nich zabaw integracyjnych, animacjach z chustą KLANZA i kalamburach, dzieci zaproszone zostały na warsztaty jubilerskie. Tak, więc każde z nich stało się małym jubilerem, który własnoręcznie zaprojektował kolorową bransoletkę z koralików i naszyjnik. W drugiej części dnia odbył się spacer do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostycynie, gdzie Pani Magdalena Górka czekała na swoich gości w kąciku z grami planszowymi. Dzieci były zachwycone! Okazało się, że znają większość gier i w domu również w nie grają.
   W czwartek i piątek zorganizowano tak długo wyczekiwane warsztaty plastyczne. Pani Alicja Wiślińska – Kornacka, nasza zaprzyjaźniona artystka z Torunia zaproponowała uczestnikom ferii zajęcia z papieroplastyki pt. "Gostycyńskie pejzaże". Każde dziecko wykonało papierową płaskorzeźbę wybranego fragmentu pejzażu Gostycyna i jego okolic. W GOK-u obejrzeć można wystawę prac.

29.01.2018

XV Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych

     XV Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych odbył się w dniach 25 – 26 stycznia 2018r. w sali widowiskowej GOK-u.
      Od godz. 10:00 na scenie prezentowały się grupy teatralne ze szkół, przedszkoli i świetlic z powiatu tucholskiego. Wystąpiło łącznie 10 grup:

24.01.2018

Dzień Babci i Dziadka w Kamienicy

    19 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Kamienicy odbył się Dzień Babci i Dziadka, podczas którego dzieci wyrecytowały wierszyki oraz złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

15.01.2018

26. Finał WOŚP - w Gminie Gostycyn zebraliśmy 12 747,75zł i 56,22euro

   Za nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz 26. otworzyliśmy serca na potrzeby innych – w tym roku zbieraliśmy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków””.
   Z przyjemnością informujemy, że sztab działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie zebrał rekordową do tej pory sumę - 12 747,75zł i 56,22euro. Opiekę nad sprawnym funkcjonowaniem gostycyńskiego sztabu przejęła pani Roma Żmudzka, a liczeniem pieniędzy zajęli się: pani Janina Kołodziejska, pani Henryka Markiewicz, pani Jadwiga Olszowy, pani Roma Żmudzka i pan Dariusz Żmudzki.
   W sali widowiskowej od godz. 16:00 trwała impreza towarzysząca. W programie znalazły się występy artystyczne i licytacje. Jako pierwsi zaśpiewali soliści ze Studia Piosenki GOK Gostycyn – w tym roku przygotowani przez panią Katarzynę Tomalę. Zaraz potem swoje umiejętności taneczne zaprezentowały „Gwiazdki” – najmłodsza grupa taneczna działająca przy GOK-u, prowadzona przez panią Alicję Nowak. Wystąpił również Kabaret Seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Borowiacki Wigor” w Gostycynie i Kabaret EWG – „Ekspresowy Wytwór Gminny” z Doruchowa. Serca publiczności podbił występ „Motylków” z Publicznego Przedszkola w Gostycynie – maluszki, pod bacznym okiem pani Małgorzaty Ciesielskiej zaprezentowały aż 3 układy. W przerwach pomiędzy występami prowadzono licytacje – koszulki, kalendarze, książki i inne gadżety WOŚP-u oraz vouchery i przedmioty ufundowane przez naszych sponsorów w tym roku cieszyły się ogromnym powodzeniem.
     Około godziny 2000, na skwerku przed GOK-iem odbył się „Lot Wielkich Serc” –czyli tradycyjne Światełko do Nieba. które nie miałoby miejsca bez hojności i dobroduszności naszych lokalnych sponsorów: Pana Grzegorza Świetlika, Państwa Elżbiety i Tadeusza Weyna, Pana Marka Sassa, Pni Jadwigi Wilkos, Państwa Ewy i Andrzeja Kłos oraz Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Gostycynie. Światełko zabezpieczyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostycynie.
    Chcielibyśmy podziękować sponsorom, strażakom, zespołom oraz wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do uświetnienia imprezy.

22.12.2017

Koncert Charytatywny dla Łukasza Gradowskiego w Świetlicy Wiejskiej w Pruszczu

   21 grudnia br. o godz. 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Pruszczu zorganizowano "Wieczór z kolędą".

20.12.2017

Projekt "Boom Matuzalem VI" za nami...

   Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” zakończyło realizację projektu pt. „Boom Matuzalem VI”.
   Zadanie, skierowane do Seniorów powyżej 60 roku życia z Gminy Gostycyn było kontynuacją poprzednich projektów dla seniorów. Całość polegała na zagospodarowaniu czasu wolnego osobom starszym, a głównym celem zadania było wprowadzenie innowacyjnych form spędzenia wolnego czasu oraz kontynuacja dotychczas wprowadzonych oraz ożywienie działalności osób starszych z terenu naszej gminy.
    Dzięki włączeniu się w działania nasi seniorzy przekonali się że starość może być piękna i ciekawa. Przez realizację tego projektu pokazaliśmy wszystkim, że mieszkając
w małych miejscowościach można również dużo osiągnąć, wiele się nauczyć i miło spędzić wolny czas.
    W tym roku projekt przebiegał w dwóch blokach tematycznych: posiąść wiedzę oraz kultura i rozrywka. Tak, więc odbyły się następujące działania: spotkania z prawnikiem, nauka języka angielskiego, piknik nad Brdą oraz wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni.

18.12.2017

Koncert Bożonarodzeniowy

   W niedzielne popołudnie, 17 grudnia br. o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się Koncert Bożonarodzeniowy. Całość, w iście świątecznym klimacie prowadziła Pani Agnieszka Hoffmann.
   Tegoroczne kolędowanie rozpoczęli soliści ze Studia Piosenki działającego przy GOK-u. W tym roku dzieci i młodzież przygotowała Pani Katarzyna Tomala. Następnie wystąpił zespół „Hulajdusza” z Torunia. Poetyckie teksty, akustyczne brzmienie i emocjonalne wykonanie – tak w kilku słowach można podsumować występ muzykujących dziewcząt z Torunia, które oprócz kolęd zaprezentowały swoje autorskie utwory.
   Na zakończenie, Dyrektor GOK-u, pani Barbara Piasecka wraz z Panią Agnieszką Hoffmann złożyły wszystkim przybyłym gościom życzenia i tradycyjnie podzieliły się chlebem.

11.12.2017

Mikołajkowy Wyjazd do Baja Pomorskiego

   Świąteczny nastrój zapanował w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie na dobre… Zaczęło się od warsztatów bożonarodzeniowych z artystką z Torunia, Panią Alicją Wiślińską - Kornacką, potem odbyło się „Mikołajkowe Święto Radości”, a w miniony czwartek, 7 grudnia br. zorganizowano wyjazd do Baja Pomorskiego w Toruniu na spektakl pt. „Opowieść Wigilijna”.
   Po obejrzeniu przedstawienia na uczestników wycieczki czekała niespodzianka – zaprzyjaźnione z GOK-iem aktorki, pani Barbara Rogalska i Edyta Soboczyńska zabrały nas w magiczną podróż… Mieliśmy szansę zwiedzić teatr i zobaczyć w jaki sposób powstaje scenografia i stroje do spektakli oraz jak wygląda praca aktorów i wszystkich osób tam pracujących, ale to nie koniec niespodzianek… Okazało się, że, Święty Mikołaj czekał na nas w Toruniu i przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek. Dzieci były zachwycone!
   Wyjazd do teatru zorganizowało Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalnego „Burchat” w Gostycynie w ramach zadania pt. „Rehabilitacja dzieci, które przeżyły traumę podczas nawałnicy z 11 na 12 sierpnia 2017r. poprzez uczestnictwo w edukacji kulturalnej i naukowej”. Projekt został dofinansowany w kwocie 10 000zł z Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
    W harmonogramie zadania przewidziano: wyjazd do - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, zajęcia edukacyjne z robotyki i programowania oraz zakup niezbędnego sprzętu do ich przeprowadzenia.

08.12.2017

Mikołajkowe Święto Radości

    6 grudnia br. do Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie zawitał Święty Mikołaj, nie tylko z workiem pełnym słodyczy, ale również z mocą przedświątecznych atrakcji.
   „Mikołajkowe Święto Radości” rozpoczęło się o godz. 17:00 kiermaszem bożonarodzeniowym, podczas którego zakupić można było ozdoby świąteczne przygotowane przez Świetlice Wiejskie Gminy Gostycyn i panią Ewę Barczyk. W sali kominkowej GOK-u najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wraz z pomocnikami Św. Mikołaja stroili choinkę.
     Niewątpliwie wyczekiwaną atrakcją wieczoru był spektakl pt. „Słoń Torbalski” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa i oczywiście wizyta Św. Mikołaja.

04.12.2017

"Mężczyzna do wzięcia"

    W niedzielne popołudnie, 3 grudnia br. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie Grupa Teatralna SZPAKOWACI z Cekcyna zagrała spektakl pt. „Mężczyzna do wzięcia” zrealizowany na podstawie scenariusza Jeremiego Przybory pod tym samym tytułem.
     Głównym bohaterem spektaklu był zagubiony mężczyzna, który mocno przyciąga kobiety, ale niestety nie potrafi ich zachować przy sobie. Przez wrodzoną prostoduszność trudno mu się w tej sytuacji odnaleźć, a sprawy komplikują niespodziewane odwiedziny jego przełożonej…
    „SZPAKOWACI” działają przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki filia w Cekcynie. Koordynacją spektaklu zajęła się Ilona Lesikowska, a reżyserią Gabriela Brygman, Ilona Lesikowska i Bożena Kiedrowska. Scenografię przygotowały Lucyna Ryszkowska i Zofia Smoleń. Opiekę artystyczną nad całością sprawował Andrzej Chichłowski. Na scenie wystąpili:
Pani Naczelnik – Ewa Bednarska – Chmara
Xawery Rozłupski – Bogusław Sumionka
Pani Mecenas – Zosia Smoleń
Magister Mimochodek – Hubert Borta
Staruszka – Gertruda Gromowska

30.11.2017

Warsztaty świąteczne za nami

   Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej… W sklepach pojawiają się już dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe - wybór jest ogromny, ale żadna ozdoba świąteczna nie cieszy tak, jak ta, która została wykonana własnoręcznie. O tym przekonali się uczestnicy cyklu warsztatów pt. „Świąteczne cacka”.
   Zajęcia zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie odbywały się
w dwie ostatnie środy listopada. Prowadziła je artystka z Torunia, pani Alicja Wiślińska – Kornacka, a uczestniczyły w nich nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli.
   Warsztaty wywołały sporo radości wśród uczestników – podczas pierwszych, 22 listopada pod bacznym okiem instruktorki wykonano kolorowe lampiony malowane na szkle, a na drugich, 29 listopada choinkowe ozdoby takie, jak: aniołki, koniki, gwiazdki, serca, czy księżyce. Wykonanie takich cudeniek wymagało od uczestników precyzji, dokładności i przede wszystkim cierpliwości, ale warto było - efekty przyniosły wiele satysfakcji.

14.11.2017

Dzień Niepodległości

   10 listopada br. o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Niepodległości. Tego dnia sala widowiskowa GOK-u zamieniła się w kawiarenkę – pracownicy zapraszali przybyłych gości do stolików, gdzie serwowano kawę i herbatę oraz chruściki upieczone przez panie ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie.
   O wyznaczonej porze gości przywitała Agnieszka Hoffman, a całość poprowadził Pan Marek Sass, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie.
    Rozmowa o Niepodległości przeplatana była występami Chóru Oświatowego „Cantabile” i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu
i Szkoły Podstawowej w Gostycynie.

07.11.2017

Boom Matuzalem VI

    Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat”  realizauje projekt pt. „Boom Matuzalem VI”.
   Zadanie, skierowane do Seniorów 60+  polega na zagospodarowaniu czasu wolnego osobom starszym z Gminy Gostycyn.

17.08.2017

"Podróże z Sindbadem Żeglarzem" zakończone

   Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” zakończyło realizację projektu pt. „Podróże z Sindbadem Żeglarzem”. Głównym celem zadania było przygotowanie i zorganizowanie dzieciom w wieku od lat 6 do ukończenia szkoły ponad gimnazjalnej dwóch tygodni zajęć – tzw. „Wakacyjnego Dziecińca”. Zajęcia odbywały się w dniach 31 lipca – 11 sierpnia od godz. 10:00 do 14:00 w salach lekcyjnych Zespołu Szkół w Gostycynie.

10.08.2017

Zakończyliśmy realizację projektu pt. "Stolemowe Drzewo"

W dniach 12 – 29 lipca br., Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie wraz z Biblioteką – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo w Lubiewie realizował projekt pt. „Stolemowe Drzewo” dofinansowany z programu „Lato w teatrze+” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Tematem przewodnim tegorocznego projektu była symbioza mądrego lasu, a przede wszystkim drzewo ze swoją naturą, historią, mistyką i miłością do człowieka. Działania realizowano w 4 zespołach: laboratorium animacji i kreacji pod przewodnictwem Pani Barbary Rogalskiej i Edyty Soboczyńskiej, laboratorium wizualnym na czele z Panią Alicją Wiślińską – Kornacką i Panem Stefanem Kornackim, laboratorium dźwięku pod bacznym okiem Pana Rafała Kołackiego oraz w laboratorium filmowym prowadzonym przez Pana Łukasza Matulewskiego. W powyższych warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież gimnazjalna oraz ze szkół ponad gimnazjalnych z Gminy Gostycyn i Lubiewo w wieku od 6 do 20 lat.
Efektem końcowym pracy wszystkich grup było stworzenie spektaklu pt. "Stolemowe drzewo" zrealizowane w dwóch konwencjach teatralnych: plastyki ruchu oraz teatru formy.
Aktorzy, w laboratorium animacji i kreacji uczyli się eksperymentować, aby rozpoznać ukryte w sobie umiejętności - warsztaty rozpoczęli od gestu, mimiki, znaku, pauzy, estetyki oraz koordynacji ruchowej, rytmu i impulsów przez triki sceniczne, aż w końcu doszli do umowności i budowania czystych konwencji.
Dźwiękowcy podczas zajęć stworzyli muzykę różnymi dostępnymi metodami np. samodzielne nagrywanie dźwięków otoczenia, praca z sonosferą, otoczeniem dźwiękowym, oraz krótkich kompozycji utworzonych za pomocą programu Ableton Live oraz innych efektów dźwiękowych. Zostały tutaj wykorzystane fenomeny brzmieniowe i zasady pracy z rytmem i ciszą. Uczestnicy eksperymentowali z dźwiękami i instrumentami, indywidualnie oraz w grupach. Samodzielnie szukali obiektów, które posłużyły im jako instrumenty, podczas zajęć przygotowywali je do gry, aż w końcu nauczyli się na nich grać i podczas spektakli finałowych zagrali muzykę „na żywo”.
Laboratorium wizualne przyjęło formę eksperymentalną. Klasyczne techniki graficzne zostały zrealizowane w otwartej przestrzeni - uczestnicy mieli szansę wyzwolić przestrzenne myślenie tworząc m.in. drzeworyty na ścianach wypalonych słońcem stodół, robiąc odbitki studzienek kanalizacyjnych, ornamentów zdobiących ich domy. Nauczyli się tworzyć naturalne barwniki pozyskiwane z roślin znalezionych na okolicznych polach i w lasach. Wykorzystując technikę sgraffito oraz gllinę pozostawili trwałe znaki w swojej okolicy
Laboratorium filmowe w swojej pracy działało interdyscyplinarnie, zwłaszcza we współpracy z laboratorium wizualnym. Efektem tej współpracy były wizualizacje przygotowane do spektaklu.
Tak więc podsumowaniem warsztatów były dwa spektakle, 29 lipca w Gostycynie i 30 lipca w Lubiewie, każdego dnia o godz. 18:00. Film z premiery obejrzeć można tutaj, a w galerii znajdują zdjęcia. Dodatkowo, w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie przygotowana została wystawa podsumowująca pracę laboratoriów.

28.06.2017

Palinocka

   Tegoroczna „Palinocka” odbyła się 24 czerwca przy Hali Sportowo - Rehabilitacyjnej w Gostycynie. Impreza rozpoczęła się o godz. 17:00. Dzięki stoiskom przygotowanym przez organizatorów, plac przy hali zamienił się tego dnia w „Dawną Polską Wieś”.
    Odwiedzić można było stoisko twórców regionalnych pn. „Targi Świętojańskie”, garncarza, kowala, łyżkarza, wikliniarskie z nauką wyplatania koszy z wikliny naturalnej i kolorowej oraz czerpania papieru. Dodatkowo przygotowano wicie wianków i kram zielarski. Odbyły się również pokazy florystyczne, przędzenia wełny i parowania kartofli. Nie zabrakło też wiosek tematycznych: wioska miodowa zaprezentowała swoje wyroby, a wioska chlebowa przyjechała z pieczeniem podpłomyków. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi wystawiło się ze swoimi wyrobami rękodzielniczymi i z watą cukrową. Niewątpliwie, magicznym miejscem była Komnata Świętojańska, w której znalazły się m.in. wróżby spełniające się podczas niezwykłej Nocy Świętojańskiej i niosące ukojenie na przyszłość talizmany, amulety, mikstury tajemne – napoje o magicznym pochodzeniu, zioła zebrane z okolicznych pól i lasów oraz Komnata Tajemnic – tylko dla odważnych i wystawa pt. „Historia Świętojanek” przedstawiająca pierwsze próby kultywowania tej tradycji w naszej gminie.
    Na stoisku pod nazwą jadło świętojańskie była możliwość posmakowania zapomnianego już regionalnego jadła. Znalazły się tam jedyne w swoim rodzaju, staropolskie potrawy przyrządzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gostycynie. Harcerze z grupy harcerskiej DSH Fenix przygotowali kuchy z lubczykiem.
    W programie przewidziano również atrakcje dla najmłodszych uczestników festynu: malowanie twarzy, balonowe animacje, bańki mydlane, wypożyczalnię rowerów i gokartów oraz szczudlarza rozdającego balony. Przeprowadzono również konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański i szukanie kwiatu paproci. Uczestnicy „Palinocki” mogli obejrzeć pokazy Walk Rycerskich Kuźni Kultury oraz wystawę uzbrojenia z możliwością przymierzenia. Nie zabrakło też występów grup artystycznych z GOK Gostycyn –na scenie zaprezentowali się soliści i tancerze.
     Około godz. 22:00 zaprezentowano „Misterium Nocy Świętojańskiej” w wykonaniu artystów z GOK Gostycyn, po czym grupa ogniowa O-PAL z Olkusza wystąpiła w pokazie fireshow pt. „Omnis’. Całość zakończyła się Biasiadą Świętojańską z DJ-em Romanem z Bydgoszczy.
    „Palinocka została sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” oraz z Powiatu Tucholskiego.

05.06.2017

Gminny Dzień Dziecka

    W minioną sobotę, 3 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Gostycynie odbył się Gminny Dzień Dziecka zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Gostycynie, Świetlice Wiejskie Gminy Gostycyn i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie.
     Całość rozpoczęła się o godz. 15:00. Tego dnia szkolne boisko zamieniło się w bajkowy świat – organizatorzy przebrani w barwne stroje czekali na najmłodszych mieszkańców naszej gminy z różnorakimi atrakcjami. Przygotowano malowanie twarzy, balonowe animacje, warsztaty z uśmiechem z ciocią Kasią, Olimpiadę Malucha, Kącik Małego Czytelnika i konkurs czytelniczy oraz Koło Fortuny. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w ciekawym przebraniu i poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez Panią Dorotę i Dankę, a w Astrobazie obserwowano słońce. Przez cały dzieci zabawiał szczudlarz, który rozdawał cukierki i kolorowe balony.
     Nie zabrakło też występów artystycznych: zaśpiewali najmłodsi soliści ze Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie: Dominik Misiak, Zuzanna Wosik, Kacper Napiątek i Wiktoria Giłka. Wystąpiły też zespoły taneczne: Agatki z GOK Gostycyn i „Roztańczone Kamyki” z Kamienicy. Poza tym Maksymilian Sobkiewicz i Nicola Nitka pięknie wyrecytowali wiersze.
     Główna atrakcją podczas tegorocznego Dnia Dziecka był spektakl w wykonaniu polsko - czeskiego Cyrku ADONIS. Pokaz obfitował w magiczne triki - dzieci i dorośli chętnie pomagali magikowi w zadaniach.
    Na zakończenie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Straży w Gostycynie przygotowali dla naszych milusińskich niesamowitą atrakcję – zaprosili dzieci na boisko przy Centrum Rehabilitacyjno - Sportowym, gdzie rozpętało się wodne szaleństwo. Jak się okazało odrobina wody może przynieść mnóstwo szczęścia.

02.06.2017

Dzień Dziecka w Kamienicy

     W sobotę, 27 maja w godz. 16:00-20:00 na placu zabaw w Kamienicy odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

29.05.2017

Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego

    27 maja 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyło się Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego.

15.05.2017

W Łyskowie jest coraz piękniej!

    W piątkowe popołudnie, tj. 12 maja br. dzieci uczęszczające na zajęcia do Świelicy Wiejskiej w Łyskowie zasadziły kwiatki przed budynkiem. Każde dziecko posadziło swoją pelargonię  i z pomocą Pani Moniki Rohde, opiekunki świetlicy, będzie o nią dbać.

04.05.2017

Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     28 kwietnia br. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyła się Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tego dnia w programie słowno - muzycznym pt. „Nigdy przez obcą i złą władzą, przed mieczem tyrana nie ugięły się wolnych Polaków kolana” wystąpili uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie

28.04.2017

Wyniki powiatowych eliminacji do Turnieju Słowa "Słowo źródłem inspiracji"

         Eliminacje powiatowe Turnieju Recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji” – rejon tucholski – odbyły się 28 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie.

10.04.2017

IX Premiera Teatru Dorosłego już za nami!

   Za nami IX już Premiera Teatru Dorosłego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. W minioną sobotę, 8 kwietnia o godz. 18:00 aktorzy zagrali „Dzikie Łabędzie” według scenariusza Kazimiery Jeżewskiej. Tego dnia sala widowiskowa GOK-u pękała w szwach - gości przywitała Dyrektor GOK-u, pani Barbara Piasecka, po czym wszyscy mieli okazję przenieść się w zaczarowany świat Elzy – głównej bohaterki tegorocznego przedstawienia.
   Przypominamy, że Teatr Dorosłego tworzą osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze – po prostu „od przedszkola do seniora”. Warsztaty, prowadzone przez Panią Agnieszką Hoffmann są wspaniałym sposobem na poznanie pokoleń - ich zwyczajów, sposobu bycia, czy stylu życia. W tym roku muzykę przygotował Tomasz Kotowski, scenografię wykonała Marzena Zawichrowska, a opiekę artystyczną nad całością sprawowała Barbara Piasecka. Podczas spektaklu nagłośnieniem i oświetleniem zajął się Łukasz Majrowski, a efektami multimedialnymi Katarzyna Glazik.
   Wystąpili: Zofia Karpińska, Janina Kołodziejska, Ewelina Olejniczak, Zuzanna Olejniczak, Daria Hoffmann, Oliwia Babińska, Wanessa Rybacka, Oliwia Szumielska, Mikołaj Tomczyk, Aleksandra Senska, Maja Susło, Martyna Krzyżkowska, Maksymilian Sobkiewicz i Karolina Domeracka.

06.04.2017

Gravel Garden zdobył nagrodę publiczności!

   Informujemy, że zespół rockowy Gravel Garden zdobył nagrodę publiczności Radia Gra na XXVI Przeglądzie Muzycznym "Katar" w Toruniu

03.04.2017

Kulturalny Konkurs Taneczny w Śliwicach - zdobyliśmy I miesjce!

    W piątek 31 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbył się Kulturalny Konkurs Taneczny, w którym udział wzięły zespoły taneczne działające przy naszym domu kultury: Agatki i Fuzja.

03.04.2017

Warsztaty pisanczarskie

     W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyły się warsztaty pisanczarskie, które na dobre wprowadziły klimat wielkanocny. Zajęcia zorganizowano w środę, 29 marca br. Warsztaty, prowadzone były w dwóch grupach wiekowych przez Panią Alicję Wiślińską – Kornacką z Torunia.
      Pani Alicja, prowadząc warsztaty pisanczarskie opiera się na wielopokoleniowej tradycji swojej rodziny, która pochodzi z Lubelszczyzny. Jej pisanki zdobią domy na Wielkanoc w Polsce, Europie, USA, Kanadzie, Skandynawii, dalekiej Australii i Alasce - wszędzie tam, gdzie mieszkają nasi rodacy.
     Uczestnicy zajęć mieli szansę poznać technikę batikową, czyli krycie koloru woskiem. Ta stara technika malowania polega na rysowaniu wzoru na jajku przy pomocy specjalnego pisaka, który napełnia się woskiem pszczelim i podgrzewa nad ogniem, a następnie rysuje rozmaite wzory na jajku. Po naniesieniu wzoru woskiem jajko zanurza się w specjalnym barwniku. Po osuszeniu farby można dalej kontynuować rysowanie.

27.03.2017

W Przyrowie i w Łyskowie przywitano wiosnę!

     Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany nie tylko przez wszystkie dzieci, ale rónież przez młodzież i dorosłych. 

22.03.2017

W Bagienicy czekają na wiosnę

    W Świetlicy Wiejskiej w Bagienicy z uwagi na piękną pogodę dzieci postanowiły szybciej pożegnać zimę . Już od dłuższego czasu wszyscy, którzy uczestniczyli w zajęciach świetlicowych przygotowywali Marzannę. Przypomnijmy tylko, że zwyczaj palenia i topienia Marzanny jest symbolem nadchodzącej wiosny.
Zgodnie ze starym zwyczajem spaliliśmy i utopiliśmy kukłę Marzanny, żeby zima odpłynęła i nie wróciła do nas za szybko - powiedział instruktor świetlicy Krzysztof Muzioł

17.03.2017

Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego "W świecie poezji dziecięcej"

    17 marca 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „W świecie poezji dziecięcej”.
    Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci twórczości autorów piszących dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem autorów mniej znanych, rzadziej prezentowanych. Konkurs skupił 35 recytatorów i przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV- VI. Jury w składzie:
Krystyna Wulert – przewodnicząca
Lucyna Partyka – członek
Barbara Piasecka– członek
po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:

10.03.2017

Dzień Kobiet w Małej Kloni

    8 marca w Małej Kloni odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wielkiej Kloni. Została ona odprawiona przez ks. proboszcza Zbigniewa Kostewicza w intencji zmarłych członkiń KGW. Następnie wszystkie panie oraz zaproszeni goście zebrali się w Świetlicy Wiejskiej w Małej Kloni, aby wspólnie uczcić to święto. Nie zabrakło kwiatów, serdecznych życzeń oraz wesołych anegdot. Miła atmosfera, jaka panowała podczas spotkania, pozwoliła paniom na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się spotkać w tym gronie.

09.03.2017

Babskie Targi

   8 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyły się Babskie Targi. Impreza ta skierowana tylko do kobiet zorganizowana została z okazji ich święta. Panie, które przybyły do naszego domu kultury otrzymały miłą niespodziankę – tulipana.
   Tego dnia sala widowiskowa GOK-u zamieniła się w kawiarenkę, w której serwowano kawę, herbatę i słodkości. „Babskie Targi” otworzyła Weronika Cieślik piosenką „Babę zesłał Bóg”, po czym Agnieszka Hoffmann uroczyście przywitała wszystkie panie.
   Święto kobiet upłynęło nam pod hasłem dbania o zdrowie i urodę. Można było zbadać cerę aparatem API i dobrać sobie odpowiedni krem – zajęła się tym Pani Manuela Galińska. Na stoisku ORIFLAME Pani Elżbieta Tłuchowska doradzała, jakie kosmetyki do pielęgnacji i makijażu pasują do danego typu urody. Dodatkowo Pani Ela zaprosiła do wspólnej pielęgnacji dłoni – najpierw zaprezentowała, a potem nauczyła, w jaki sposób należy zrobić peeling dłoni.
    Brafitterki z Bydgoszczy, Pani Karolina i Magdalena przygotowały dla pań prezentację na temat poprawnego doboru biustonosza, a potem zapraszały na przymiarkę do specjalnie na ten cel przygotowanej sali.
W trakcie targów, na scenie zaprezentowały się Ewa Talaśka i Magdalena Danielewska z repertuarem przeznaczonym tylko dla kobiet, a w sali zielonej trwało babskie spotkanie naszych seniorek z Klubu Seniora „Wrzos” w Gostycynie.

10.03.2017

Dzień Kobiet w Przyrowie

    7 marca br. w Świetlicy Wiejskiej w Przyrowie odbył się Dzień Kobiet. Miejscowe Panie przyszły tego dnia do  świetlicy, aby miło spędzić czas przy kawie i serniku.

20.02.2017

Bal Karnawałowy w Świetlicy Wiejskiej w Bagienicy

   W Świetlicy Wiejskiej w Bagienicy odbył się Bal Karnawałowo-Walentynkowy. Instruktor świetlicy przygotował dla najmłodszych mieszkańców Bagienicy wiele atrakcji.

13.02.2017

Ferie zimowe w Świetlicy Wiejskiej w Bagienicy zakończone!

      W tym roku zimową przerwę od zajęć lekcyjnych w Świetlicy Wiejskiej w Bagienicy wykorzystaliśmy bardzo atrakcyjnie.

10.02.2017

Relacja z Ferii Zimowych w GOK-u

    Ferie Zimowe zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie odbywały się w dniach od 6 do 10 lutego. Zajęcia stacjonarne prowadzono w godz. od 10:00 do 14:00.
     Podczas zimowiska przeprowadzono zajęcia animacyjne i zabawy integracyjne. Odbyły się również rozgrywki grupowe z nagrodami oraz warsztaty prowadzone przez instruktorów z Modrej Sovy z Inowrocławia, podczas których dzieci samodzielnie wykonały lizaki, mydło, świeczki i ozdoby osikowe. Zorganizowano też wyjazd do Multikina w Bydgoszczy na film pt. „Balerina”

10.02.2017

Ferie w Wielkim Mędromierzu

     W piątek, 10 lutego zakończyły się Ferie Zimowe w Świetlicy Wiejskej w Wielkim Mędromierzu.

13.02.2017

Walentynki w Wolnej Stefie

         W Klubie Wolna Strefa w Gostycynie odbyło się Święto Zakochanych. Do pięknie wystrojonego na tę okazję klubu licznie przybyli mieszkańcy Gminy Gostycyn.

08.02.2017

W GOK-u trwają Ferie Zimowe

    Ferie Zimowe w naszym domu kultury rozpoczęły się w poniedziałek, 6 lutego. Tego dnia dla dzieci przygotowano zajęcia animacyjne i rozgrywki grupowe z nagrodami – były zagadki, puzzle, kalambury i konkurencje sportowe.
     Z kolei we wtorek, 7 lutego odbyły się warsztaty prowadzone przez instruktorów z Modrej Sovy z Inowrocławia. Dzieci samodzielnie wykonywały lizaki i mydło.
     Natomiast dzisiaj, tj. 8 lutego zorganizowany został wyjazd do Multikina w Bydgoszczy na film pt. „Balerina”.

03.02.2017

Przodował Real Madryt i FC Barcelona

     W Klubie Wolna Strefa kolejny już raz został rozegrany turniej na konsoli XBox 360. Tym razem młodzi gracze z rocznika 2004 i młodsi rozgrywali mecze tylko ligą hiszpańską.

02.02.2017

Świetna zabawa i sportowa rywalizacja!

   W Świetlicy Wiejskiej w Bagienicy został rozegrany Turniej tenisa stołowego "FERIE NA SPORTOWO". W zawodach udział brały dzieci z Bagienicy z rocznika 2004 i młodsze.

25.01.2017

Dzień Babci i Dziadka w Kamienicy

    24 stycznia br. w Świelticy Wiejskiej w Kamienicy odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy chętnie wystąpiły dla swoich dziadków, po czym wręczyły im własnoręcznie przygotowane wiszące serduszka. Przybyłych gości zaproszono na słodki poczęstunek. 

18.01.2017

XIV Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych

     XIV Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych odbył się w dniach 17 – 18 stycznia 2017r. w sali widowiskowej GOK-u.
        Od godz. 10:00 każdego dnia, na scenie prezentowały się grupy teatralne ze szkół i przedszkoli powiatu tucholskiego. W konkursie wzięło udział ok. 200 osób - łącznie wystąpiło 10 grup.

17.01.2017

25. Finał WOŚP

    Sztab 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie informuje, że w Gminie Gostycyn zebraliśmy 9 763, 63zł. W tym roku zbieraliśmy „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Opiekę nad sprawnym funkcjonowaniem gostycyńskiego sztabu przejęła pani Roma Żmudzka,
a liczeniem pieniędzy zajęli się: pani Janina Kołodziejska, pani Henryka Markiewicz, pani Jadwiga Olszowy, pani Roma Żmudzka i pan Dariusz Żmudzki.
    Gdy pieniążki ze zbiórki były skrupulatnie rozliczane, w sali widowiskowej od godz. 17:00 trwała zabawa. Jako pierwsi zaśpiewali najmłodsi soliści ze Studia Piosenki działającego przy GOK-u, Wiktoria Giłka i Kacper Napiontek. Zaraz potem przeprowadzono licytacje, w których bardzo chętnie uczestniczyli licznie przybywający do GOK-u mieszkańcy Gminy Gostycyn. W sali kominkowej można było posilić się grochówką przygotowaną przez kucharki z Zespołu Szkół w Gostycynie. Następnie wystąpiły najstarsze solistki: Magdalena Danielewska, Ewa Talaśka, Weronika Cieślik, Alicja Jawor, Monika Lutobórska i Paulina Wójcicka. Poza tym wystąpił Kabaret Seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Borowiacki Wigor” w Gostycynie w „Bajce o uczuciach”. Odbył się również koncert Pana Tomasza Kotowskiego. Na zakończenie Pani Monika Kowalewska zatańczyła Zumbę – w pokaz chętnie włączyła się żeńska część publiczności. Przez cały czas trwania imprezy obejrzeć można było prezentację multimedialną pt. „25 lat WOŚP-u w obiektywie”. Z okazji jubileuszu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowano dla wszystkich uczestników imprezy słodką niespodziankę – tuż przed godziną 20:00 na salę widowiskową „wjechał” ogromny tort ufundowany przez organizatorów.
    Około godziny 2000, na skwerku przed GOK-iem odbył się „Lot Wielkich Serc” – można było wznieść w powietrze lampion w kształcie serca przygotowany przez organizatorów. Zaraz potem odbyło się Światełko do Nieba. które nie miałoby miejsca bez hojności i dobroduszności naszych lokalnych sponsorów: Państwa Barbary i Janusza Patoleta, Pana Grzegorza Świetlika, Państwa Elżbiety i Tadeusza Weyna, Pana Marka Sassa, Państwa Ewy i Andrzeja Kłos, Państwa Leszka i Ewy Karsz, Pana Michała Malaka - Pensjonat „Malmi” w Pile i Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Gostycynie. Światełko zabezpieczyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostycynie .
    Chcielibyśmy podziękować sponsorom, strażakom, zespołom oraz wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do uświetnienia imprezy.

17.01.2017

Noworoczny Turniej Piłki Nożnej w Gostycynie

   Za nami kolejne zawody piłki nożnej dzieci, którego organizatorem była Świetlica Wiejska w Bagienicy. Współorganizatorami byli: Gmina Gostycyn, GOK Gostycyn, CS-R w Gostycynie. Tym razem odbył się Noworoczny Turniej Piłki Nożnej „Bagienica 2017” w którym udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2004 i młodsi.
   W zawodach uczestniczyło pięć drużyn z naszego regionu. Do obiektu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego przybyło wielu kibiców z Gminy Gostycyn – wszyscy po to, aby dopingować najmłodszych. Turniej rozgrywano na wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki meczów.
   W 10 rozegranych spotkaniach strzelono 30 bramek. Po bardzo emocjonujących zawodach wygrał zespół gospodarzy Błyskawica Bagienica, drugie miejsca zajęła drużyna FC Kamienica, trzecie Klońskie Piłkarzyki, a tuż za podium uplasowały się drużyny Sokoła Pruszcz i Power Klonia.
    Podczas zawodów organizatorzy w Klubie Wolna Strefa przygotowali dla uczestników pyszne gofry oraz ciepłe napoje. Po zakończeniu sportowej rywalizacji wszystkie dzieci wychodziły bardzo zadowolone ponieważ otrzymały nagrody, a najmłodsi zawodnicy bilety do Kolorowego Zakątka w Tucholi. Drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe puchary i słodkości, a najlepszym zawodnikom wręczone zostały cenne nagrody.

20.12.2016

Koncert Bożonarodzeniowy

Dnia 18-ego grudnia o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie odbył się Koncert Bożonarodzeniowy. W świątecznym zamyśleniu zatopiła się licznie przybyła na uroczystośc widownia, która miała okazję wysłuchać solistów ze studia piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Gośćmi wieczoru byli członkowie Katolickiego Chóru "Imo Pectore" pracującego przy Kościele p.w. "Bożego Ciała" w Tucholi. Pod batutą pana Tomasza Kotowskiego artyści wprowadzili słuchaczy w pełen uwagi nastrój. Koncert połączony był ze zbiórką pieniędzy na leczenie Kingi Szwedy. Zebrano 494,50 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

13.12.2016

Boom Matuzalem V relacja z projektu

   Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” zakończyło realizację projektu pt. „Boom Matuzalem V”. Zadanie skierowane było do Seniorów 60+ mieszkających na terenie Gminy Gostycyn. Projekt przebiegał w II blokach tematycznych: „Zdrowo i wesoło” i Kolaż Nestora.
   BLOK KOLAŻ NESTORA obejmował zajęcia komputerowe i naukę języka angielskiego. Zajęcia te cieszą się ogromnym powodzeniem w naszej gminie. Właśnie dzisiaj zakończyliśmy kurs komputerowy prowadzony w Centrum Kształcenia na Odległość w Gminnm Ośrodku Kultury w Gostycynie i w Świetlicy Wiejskiej w Wielkim Mędromierzu, a w zeszłą środę język angielski. W ramach tego bloku zorganizowany został również wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. „Ghost”.
   Natomiast BLOK „ZDROWO I WESOŁO” obejmował ulubione przez seniorów zajęcia nordic walking i Piknik w Pile.

09.12.2016

Mikołajkowe Święto Radości

     5 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyło się „Mikołajkowe Święto Radości”, które rozpoczęło się o godz.17:00 strojeniem choinki w sali kominkowej GOK-u.
    Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy przynosili swoje ozdoby i zawieszali je na choince przy pomocy pomocników Św. Mikołaja.
     Atrakcją wieczoru był spektakl pt. „Wilk i zając w mieście” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Poza tym, na kiermaszu bożonarodzeniowym zakupić można było ozdoby świąteczne i pierogi .
      Po spektaklu do domu kultury zawitał Święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy.

28.11.2016

Andrzejki w Wolnej Strefie

   Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w "Wolnej Strefie". Tego wieczoru w naszym klubie pojawiło się wielu mieszkańców naszej gminy. Wszyscy chętnie uczestniczyli w konkursach i wróżbach.       Można było m.in. poznać imię przyszłej sympatii, czy dowiedzieć się więcej o przyszłości. Nie mogło również zabraknąć lania wosku przez dziurkę od klucza, rzucania kostkami do gry i kręcenia butelką. Dużo zabawy było też przy układaniu butów i łowieniu jabłek. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom i młodzieży przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie...
    Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać - powiedział instruktor Klubu Wolna Strefa Krzysztof Muzioł

18.11.2016

Listopadowe warsztaty z papieroplastyki

   16 listopada br. Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie zorganizował warsztaty z papieroplastyki – tym razem uczestnicy wykonywali adwentowe latarenki.
    Ze względu na duże zainteresowanie, warsztaty odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci młodszych oraz dla „starszaków” i młodzieży. Zajęcia prowadziła pani Alicja Wiślińska – Kornacka, artystka z Torunia.

14.11.2016

Babski Kabaret

   12 listopada br. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie zagościł Babski Kabaret OLD SPICE GIRLS!
   Założycielki kabaretu Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska mówią o sobie, że tworzą kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewniamy wszystkich, że panie sprawiły, iż w to sobotnie popołudnie nie tylko kobiety, ale również mężczyźni bawili się wyśmienicie. Dwugodzinny program pełen był zabawnych monologów, dowcipów, czy piosenek – czasem gorzkich, częściej jednak dowcipnych, ale zawsze widzowie mogli liczyć na dobrą puentę.
     Po występie panie rozdawały autografy, był tez czas na zrobienie sobie zdjęcia z artystkami. Można było nabyć płytę oraz książkę Lidii Stanisławskiej pt. „Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show - biznesem”. Chcielibyśmy dodać, że Panie czuły się wyśmienicie na terenie Gminy Gostycyn. Odjeżdżając, powiedziały, że na pewną do nas wrócą i długo będą wspominać pobyt tutaj.

14.11.2016

II gawęda w gościńcu o niepodległości i wolności

      10 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyła się „II gawęda
w gościńcu o niepodległości i wolności”. O godz. 18:00 w sali widowiskowej GOK-u spotkali się mieszkańcy i władze Gminy Gostycyn.
    Pracownicy GOK-u zapraszali wszystkich do stolików, gdzie serwowano kawę i herbatę oraz rogale marcinkowskie upieczone przez panie z Caritasu parafii pw. Św. Marcina w Gostycynie i KGW Gostycyn.
      Zebranych gości przywitała Agnieszka Hoffman, a gawędę poprowadził Pan Marek Sass, Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie. Całość przeplatana była występami Chóru Oświatowego „Cantabile” i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu i Zespołu Szkół w Gostycynie.

02.11.2016

Klub Wolna Strefa

    W piątek, 29 października młodzież oraz dzieci z Gminy Gostycyn uczestniczyły w niecodziennych zajęciach. - tego dnia insruktor klubu przygotował wiele atrakcji - m.in. szereg konkursów z nagrodami. Zmienił się również wystrój "Wolnej Strefy", gdzie na co dzień odbywają się zajęcia.

26.10.2016

25 kg słodyczy na zimę zebrały dzieci ze świetlicy w Bagienicy

        W niedzielę, 23 października 2016 r. dzieci z Świetlicy Wiejskiej w Bagienicy tradycyjnie uczestniczyły w akcji "Zapasy na zimę". Pogoda była wspaniała, więc długi spacer w poszukiwaniu słodkości sprawił uczestnikom przedsięwzięcia wiele radości.

24.10.2016

Dzień Seniora

    22 października 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się uroczysty Dzień Seniora.
   Co roku, seniorzy z Klubu Seniora „Wrzos” działającego przy GOK - u w Gostycynie zapraszają gości mieszkających na terenie naszego powiatu, aby wspólnie świętować.
     Władze samorządowe i zaproszeni goście złożyli życzenia i wręczyli bukiety kwiatów oraz prezenty. Po części oficjalnej wystąpił kabaret z Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor”. Zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych poprowadził Pan Marcin Kiedrowski.

17.10.2016

"Święto pieczonego ziemniaka w Bagienicy"

     W Świetlicy Wiejskiej w Bagienicy kolejny już raz odbyło się “Święto pieczonego ziemniaka”. Dla przybyłych mieszkańców Bagienicy instruktor świetlicy Krzysztof Muzioł przygotował szereg atrakcji.

12.10.2016

VIII MARSZ SZLAKIEM ŻOŁNIERZY WRZEŚNIA 1939 ROKU 24 WRZEŚNIA 2016 ROKU

    Po raz ósmy uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gmin Gostycyn, Lubiewa, Bysławia i Świekatowa wzięli udział w marszu upamiętniającym żołnierzy września 1939r.

04.10.2016

Jesień zagościła w Bagienicy na dobre

     Wrzesień jest miesiącem, w którym piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat. Dzieci zbierają kasztany i inne dary jesieni.

03.10.2016

Święto Ziemniaka w Wielkim Mędromierzu

     W sobotę, 24 września 2016r. w Wielkim Mędromierzu tradycyjnie już odbyło się Święto Ziemniaka.

21.09.2016

Piknik dla Seniorów w ramach projektu "Boom Matuzalem V"

    Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” realizuje projekt pt. „Boom Matuzalem V”. Zadanie to skierowane jest do Seniorów 60+ mieszkających na terenie Gminy Gostycyn.
    Projekt przebiega w II blokach tematycznych: Kolaż Nestora oraz Zdrowo i wesoło. W ramach bloku KOLAŻ NESTORA, jeszcze we wrześniu zorganizowane zostaną zajęcia komputerowe i język angielski. Z kolei w ramach bloku „ZDROWO I WESOŁO” w kwietniu br. zorganizowano spacer nordic walking z instruktorem, a 20 września br. w Pensjonacie „Piła Młyn” w Pile odbył się Piknik, który jest jednym z ulubionych działań projektowych naszych seniorów. Tego dnia seniorzy z kilku miejscowości Gminy Gostycyn spotkali się na wspólnym biesiadowaniu, tańcu i śpiewaniu. Przeprowadzono też kilka konkursów z nagrodami, a na zakończenie odbył się drobny poczęstunek – każdy mógł zjeść kiełbaskę i kawałek placka.
    W listopadzie odbędzie się ostatnie już działanie - wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni.

20.09.2016

Nasze Seniorki pożegnały lato

    Panie z Klubu Seniora „Wrzos” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie w zeszły wtorek, tj. 20 września pożegnały lato, tradycyjnie udając się na spacer ulicami Gostycyna w kapeluszach i kolorowych strojach, po czym wybrały się na Piknik zorganiowany w Pile w ramach projektu "Boom Matuzalem V".

05.09.2016

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

    1 września br. obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość upamiętniająca to wydarzenie rozpoczęła się o godz. 11:00 przejściem spod Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie pod pomnik "W hołdzie ofiarom faszyzmu obrońcom ojczyzny". W wydarzeniu wzięli udział kombatanci i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostycynie wraz z pocztem sztandarowym, władze samorządowe, delegacje instytucji publicznych, Proboszcz Parafii Gostycyn Ksiądz Jerzy Prekop, harcerze z Zespołu Szkół w Gostycynie, przedstawiciele Klubu Seniora „Wrzos” oraz Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor” w Gostycynie i mieszkańcy naszej Gminy.
    Przybyłych gości przywitał Pan Benedykt Grabowski - przewodniczący Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, po czym Pan Marek Sass - Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie przedstawił rys historyczny, a Przewodnicząca Klubu Seniora „Wrzos” – Pani Halina Piosik Kida odczytała Apel Poległych.
     Następnie delegacje złożyły kwiaty i wieńce w hołdzie tym, którzy poświęcili swoje życie dla dobra ojczyzny. Uroczystość zakończyła się spotkaniem przy kawie na sali widowiskowej GOK-u.

30.08.2016

Gminne Dożynki już za nami

   Gminne Dożynki rozpoczęto o godz. 15.00 Mszą Św. w Kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wielkiej Kloni, którą poprowadził Ksiądz Zbigniew Kostewicz wraz z nowym Proboszczem Parafii Gostycyn, księdzem Jerzym Prekopem.
    Następnie, kolorowy orszak dożynkowy udał się na plac rekreacyjno – sportowy w Wielkiej Kloni, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pani Monika Bartlewska – Sołtys Wielkiej Kloni i Pani Barbara Nahorska – Sołtys Małej Kloni przywitały przybyłych gości, delegacje, sponsorów i mieszkańców, a Starościna ze Starostą – Pani Ewa Karsz i Leszek Świerczyński przekazali na ręce Wójta Gmina Gostycyn Pana Ireneusza Kucharskiego bochen chleba dożynkowego, który został podzielony między zgromadzonych gości. Wójt wygłosił okolicznościowe przemówienie i złożył rolnikom życzenia.
Po części oficjalnej, Gminne Dożynki otworzył taniec z flagami grupy tanecznej Obsesja z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie i pieśń „O nas samych” w wykonaniu solistów ze Studia Piosenki GOK Gostycyn, po czym zagrała Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Nakła nad Notecią.
    W dożynkowym programie znalazła się darmowa grochówka, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem oraz degustacja wyrobów KGW Gminy Gostycyn. Przygotowano również blok konkursów dla dzieci i dorosłych, bańki mydlane, malowanie twarzy, zamek dmuchany oraz animacje balonowe. Na scenie wystąpiła Estrada Dziecięca GOK Gostycyn i dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Małej Kloni w spektaklu pt. „Czerwony Kapturek”, Grupa Cyrkowa z Pruszcza oraz Duszpasterska Wspólnota Rolników z Łyskowa. Około godz. 20:00 rozpoczęła się biesiada taneczna z Markiem Frąckowiakiem.

17.08.2016

Zakończyliśmy "Podróże małe i duże"

    12 sierpnia br. Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie zakończyło „Wakacyjny Dzieciniec” – zajęcia skierowane do dzieci i młodzież z Gminy Gostycyn od 6 roku życia do ukończenia szkoły ponad gimnazjalnej. W tym roku realizowany był projekt pt. „Podróże małe i duże” dofinansowany przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
    Tematem przewodnim tegorocznego „Dziecińca” były podróże. Zajęcia odbywały się w dniach 1 – 12 sierpnia w godz. od 10:00 do 14:00 w Szkole Podstawowej w Gostycynie. Prowadzili je instruktorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostycynie. Każdego dnia uczestnicy zajęć otrzymywali ciepły posiłek przygotowany przez panie z Caritasu Parafii pw. św. Marcina Gostycyn i z Koła Gospodyń Wiejskich w Gostycynie. Uczestnicy zajęć, codziennie, poprzez zabawę zdobywali wiedzę na ich temat.
   W trakcie „dziecińca” odwiedzili nas ciekawi goście: garncarz, zielarka, muzyk z melodiami z całego świata, harcerze - ratownicy, panie z wioski chlebowej z podpłomykami oraz Robinson Crusoe, z którym dzieci przeżyły 3-dniową robinsonadę. Uczestnicy stali się podróżnikami w czasie i przestrzeni - małymi kroczkami odkrywali różne aspekty podróży, poprzez różnego typu zajęcia np. artystyczne, plastyczne, techniczne, geograficzne, przyrodnicze, kulinarne, muzyczne, gry i zabawy, czy grę terenową. Odbyły się również zajęcia z mapą, dzieci nauczyły się wiązać podstawowe węzły ratownicze i w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy. W tym roku wybraliśmy się w dwie podróże: małą do Piły i dużą do Torunia, gdzie odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

10.08.2016

Lato w teatrze - relacja

    W dniach 15 – 30 lipca br., Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie realizował projekt pt. „Nasz mikrokosmos” dofinansowany z programu „Lato
w teatrze” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
     Tematem przewodnim tegorocznych zajęć był świat owadów. W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież z Gminy Gostycyn w wieku 6-20 lat. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach: teatralnej pod bacznym okiem Barbary Rogalskiej i Edyty Soboczyńskiej, operatorsko – dziennikarskiej na czele z Moniką Grabarek i Łukaszem Matulewskim i plastyczno – scenograficznej prowadzonej przez Alicję Wiślińską - Kornacką i Konrada Kornackiego. Animatorzy tych grup są zarówno artystami jak i doświadczonymi pedagogami edukacji artystycznej pracującymi najnowszymi metodami. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, że stworzenia mieszkające w przydomowym trawniku i ogrodzie, są fascynujące i warte poznania, a interesujące nas tematy są dosłownie ukryte w trawie - wystarczy się pochylić!
    Grupa operatorsko dziennikarska każdego dnia szukała odpowiedzi na pytania: jak wygląda świat okiem pająka?, a jak pszczoły? Co widzi biedronka? Pomagało im w tym przenikliwe oko kamery! Za pomocą różnych filtrów i nakładek, dzięki zabawom kalejdoskopami osoby należące do tej grupy poznawały możliwości owadziego oka! Instruktorzy starali się rozwijać i stymulowalać wyobraźnię twórczą dzieci. Warsztaty pomogły wykształcić uczestnikom ciekawość poznawczą, kreatywność, oraz pokazały, że świat widziany przez kogoś innego, może wyglądać zupełnie inaczej, że właśnie te różnice w widzeniu są fascynujące! Zajęcia również pokazały dzieciom, jak ważna jest umiejętność pracy zespołowej, a tym samym instruktorzy zwrócili uwagę na analogię ze światem owadów prace całych społeczności, jak ul, mrowisko itp. Cechą charakterystyczną tej grupy była elastyczność i żywe reagowanie na to co dzieje się w pozostałych grupach. „Dziennikarze”, prowadzili bloga i facebooka. Przez cały czas trwania warsztatów dużo pracowali w terenie. Prowadzili wywiady, roznosili ulotki zapraszające na spektakle finałowe i promowali nasz projekt.
    Grupa teatralna po niezwykle inspirujących zajęciach integracyjnych, skierowała swoje siły na odkrywanie tajemnic i możliwości swojego ciała. Instruktorzy zajęli się tutaj plastyką ruchu. Posiłkując się wyłącznie ciałem, małymi kroczkami młodzi aktorzy stworzyli królestwo zwierząt, przeistaczając się w nie. Osoby prowadzące zaczęły od warsztatów z propedeutyki pantomimy. Pokazały uczestnikom siłę wyrazistości gestu, mimiki oraz pozy. Spróbowały ich nauczyć przekazywania emocji bez użycia słów. Dzieci odkryły ekran cieniowy, umożliwiający dokonania wynaturzeń obrazu. Pani Edyta i Basia zainspirowały dzieci muzyką, dzięki czemu dzieci opowiedziały historie, używając tylko własnych dłoni. Uczestnicy poznali też tajniki teatru formy. Nauczyli się ożywiania przedmiotów niczym u Andersena. Następnie stworzyli „nasz mikrokosmos”, wykorzystując ani manty, takie jak papier, sznurki,, sprężyny, czy płachty materiału. Uczestnicy zabawili się proporcjami - mrówki, pszczoły czy żuki zafunkcjonowały jako mikro i makroistoty.
    Dla grupy plastyczno-scenograficznej mikrokosmos stał się inspiracją do szeregu działań z zakresu sztuk wizualnych – od klasycznych technik malarskich i rysunkowych po budowanie scenografii i przestrzennych konstrukcji instalacji przestrzeni Gostycyna. Spojrzenie poprzez powiększenie na świat owadów, budowanych przez nie struktur, gniazd, wielości kształtów i wzorów na co dzień nie widzialnych gołym okiem będzie stanowiło trzon plastycznych odkryć. Uczestnicy stworzyli własny system ekspozycji, którego podstawą stały się elementy bioniki. By rozwinąć umiejętności malarskie i rysunkowe uczestnicy stworzyli szereg prac – m.in. poliptyki „Zoom na Owada”. Wszystko po to, by móc sprawnie zrealizować elementy scenografii do spektaklu podsumowującego warsztaty. Oprócz klasycznych technik zostały zrealizowane nowatorskie projekty, które unosiły się w powietrzu. Wykorzystując hel, balony, diody led oraz drony, we współpracy z pozostałymi grupami uczestnicy zrealizowali cykl „Ulotnych Spektakli”, w których udział wzięły stworzone przez nich ultra lekkie owady. Postaci te, które nigdy już nie wrócą na ziemię zostały sfilmowane dronem, a powietrzna relacja między nimi posłużyła do warsztatów dubbingowych. Podczas „nocki” w przestrzeni miejskiej Gostycyna pojawiła się wielka, unosząca się kilka metrów nad ziemią świecąca chmura.
    Podsumowaniem warsztatów były dwa spektakle, 29 i 30 lipca, każdego dnia o godz. 18:00. Film z premiery obejrzeć można tutaj. Zaprazamy również do galerii zdjęć.

05.08.2016

Trwa Wakacyjny Dzieciniec

   1 sieprnia rozpoczął się "Wakacyjny Dzieciniec". W tym roku realizujemy projekt pt. "Podróże małe i duże" dofinansowany przez Samorząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

15.07.2016

Ruszyło Lato w Teatrze!

        13 lipca br. ropzoczęliśmy realizację warsztaów w ramach Lata w Teatrze. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć będzie świat owadów, tytułowy "Nasz Mikrokosmos". Uczestnicy warsztatów - dzieci i młodzież z Gminy Gostycyn w wieku 6-20 lat, pracować będą w 3 grupach: teatralnej, operatorsko – dziennikarskiej i plastyczno – scenograficznej. Podczas zajęć dowiedzą się, że stworzenia mieszkające w przydomowym trawniku i ogrodzie, są fascynujące i warte poznania, a interesujące nas tematy są dosłownie ukryte w trawie - wystarczy się pochylić!

18.07.2016

Relacja z Pikniku Rodzinnego w Małej Kloni

    9 lipca 2016r. na placu rekreacyjno-sportowym w Małej Kloni odbył się festyn pn. „Piknik rodzinny” zorganizowany przez Sołtysa, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną, Świetlicę Wiejską oraz Radną Gminy Gostycyn Krystynę Domek.
     Całość rozpoczęła się o godz. 15.00 meczem towarzyskim młodzież kontra dorośli. Pomimo deszczowej aury mieszkańcy nie zawiedli i licznie przybyli, aby wspólnie bawić się do białego rana. Pani sołtys przywitała uczestników z uśmiechem na twarzy, zapraszając do udziału w loterii fantowej. Tak też po chwili wszystkie losy zostały sprzedane. Główne nagrody wylosował i wręczył Pan Starosta Michał Mróz.
      W programie znalazło się wiele atrakcji przygotowanych dla całych rodzin. Można było skorzystać z kącika fryzjerskiego oraz pomalować twarz. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały „stół rozmaitości”, a OSP serwowało kiełbaski z grilla. Przeprowadzono mnóstwo konkursów z nagrodami. Do zdobycia były m.in. karnety dla osób w wieku 60+ na masaż klasyczny lub zabieg rehabilitacyjny w Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor” w Gostycynie ufundowane przez Wójta Gminy Gostycyn Ireneusza Kucharskiego. Niezwykłą atrakcję stanowiły także balony, ogromne bańki mydlane oraz zabawy z Chustą Klanza. Nie zabrakło także występów artystycznych. Młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Małej Kloni za pomocą papierowych kukiełek przedstawiła słynną bajkę „Czerwony Kapturek”. Dziewczęta z Grupy Cyrkowej „Tornado” działającej w Pruszczu zaprezentowały popisowy układ taneczny.

05.07.2016

Dni Gminy Gostycyn

   2 lipca na boisku przy centrum sportowo-rehabilitacyjnym w Gostycynie odbył się ostatni festyn przygotowany na okoliczność VIII Dni Gminy Gostycyn.
   Impreza rozpoczęła się o godz. 16:00. Na boisku prezentowały się stoiska: promocyjne Gminy Gostycyn, z pamiątkową fotografią, Gminnej Biblioteki Publicznej z Gostycyna, Spółdzielni Socjalnej „Borowiacki Wigor” oraz wiosek tematycznych: miodowej i kolejarskiej. Grupy artystyczne z GOK-u zaprezentowały występy taneczno-wokalne, a Dom Dziennego Pobytu „Senior WIGOR” przygotował scenki humorystyczne.    Dodatkowo, „Karolaki z Karolewa” zabawiały nas swoimi występami tanecznymi. Ponadto można było wziąć udział w loterii, w której co pól godziny losowano ciekawe nagrody.
   Główną atrakcją imprezy był zorganizowany przez Urząd Gminy w Gostycynie konkurs pn. „Moje Sołectwo”. Nagrody ufundował Wójt Gminy Gostycyn. Do konkursu przystąpiły 4 sołectwa, które zachwyciły nie tylko komisję, ale również wszystkich uczestników. Przedstawiciele sołectw bardzo pomysłowo i różnorodnie zorganizowali swoje stoiska. Punktem ich programów były scenki artystyczne i pokaz wiejskiej mody męskiej i damskiej. Aby docenić wszystkie sołectwa, które wzięły udział w konkursie, komisja w następującym składzie: Ryszard Sucharski Przewodniczący Rady Gminy, Ireneusz Kucharski Wójt Gminy, Dorota Gromowska Sekretarz Gminy oraz Rafał Maliński Dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Gostycynie postanowiła zmienić regulamin i przyznać oprócz pierwszego miejsca, trzy równorzędne miejsca drugie. Puchar Wójta Gminy oraz bon na zakupy w wysokości 500 zł wygrało sołectwo Pruszcz. Mieszkańcy tegoż sołectwa zaprezentowali scenkę z życia wsi, korzystając ze scenariusza z filmu pt. „Sami swoi”. Kolejne drugie miejsca zajęły sołectwa: Gostycyn, które zaprezentowało bogactwo kulinarne, sztukę ludową, grodzisko Burchat i wystawę zabytkowego wozu bojowego OSP wraz z pamiątkowymi fotografiami. Następnie sołectwo Kamienica, również z bogatą ofertą rękodzieła i smaków regionalnych oraz występu tanecznego dziewcząt z Kamienicy. Pani sołtys wraz ze swoim synkiem Grzesiem, cofnęła się w lata 80. i w przebraniu kobiety ciężarnej z wózkiem i dzieckiem na ręku wspaniałe przeniosła nas w tamte lata. Kolejne docenione sołectwo to Wielki Mędromierz, które przygotowało wystrój stołu weselnego z przełomu lat 60., 70. i 80., a na nim oprócz weselnego tortu, pieczonej kaczki z pampuchami i rosołu, można było zobaczyć i posmakować leguminę oraz napić się z kryształowej karafki wina (tudzież soku). Suknie panien młodych wraz z welonami i bukietem z goździków i asparagusem, jak również zastawą stołowa, obrusami, fotografiami oraz wianem i prezentami dla młodej pary to prywatne zbiory przekazane na stoisko przez samych mieszkańców Mędromierza.
   Tego dnia nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieci - przygotowano dla nich zabawy animacyjne ze szczudlarzem, stoisko z malowaniem twarzy, balonowe animacje, warsztaty z uśmiechem, wesołe miasteczko, chodzące maskotki ze słodyczami i wypożyczalnię gokartów.
W czasie imprezy odbyło się także rozwiązanie konkursu wcześniej ogłoszonego przez Urząd Gminy w Gostycynie pn. „Piękna posesja”. Komisja w następującym składzie: Krystyna Tarkowska-Wamka (radna), Lucyna Zdanowska (Tygodnik Tucholski), Jerzy Ochała (radny) oraz Adam Cymerys (radny) udała się na posesje (10) zgłoszone do konkursu Jury oceniała w skali punktacji 1-10, kierując się następującymi kryteriami:
1.Czystość i porządek
2. Ogród przydomowy
3. Dodatkowe urządzenia i elementy małej architektury ogrodowej
4. Działania proekologiczne w gospodarstwie
Po podsumowaniu wszystkich punktów wybrano 7 najpiękniejszych posesji w gminie:
- 1 miejsce i talon o wartości 700: Eugeniusz i Grażyna Kotlewscy sołectwo Pruszcz,
- 2 miejsce i talon o wartości 500: Leśnictwo Pieńkowo Wojciech Jarecki sołectwo Pruszcz
- 3 miejsce i talon o wartości 400: Violetta Karwasz sołectwo Piła,
- 4 miejsce i talon o wartości 300: Aleksandra Szpaczyńska sołectwo Kamienica,
- 5 miejsce i talon o wartości 200: Lidia Sakwińska sołectwo Mała Klonia,
- 6 miejsce i talon o wartości 150: Irena Bogdowska sołectwo Mała Klonia,
- 6 miejsce i talon o wartości 150: Katarzyna Szumielska sołectwo Gostycyn.
    Około godz. 19:00 na scenie wystąpił nasz lokalny zespół rockowy zespół GRAVEL GARDEN. Gwiazdą wieczoru była długo zapowiadana ELENI. Śpiewem na żywo oraz humorystycznymi wstawkami zachwyciła publiczność. Jej bardzo znane utwory takie jak np. „Po słonecznej stronie życia”, „ Miłość jak wino”, ”Za każdy uśmiech twój”, ale i te mniej znane porwały widzów.
    Po godzinie 22:30 rozpoczęła się dyskoteka, którą prowadził DJ Roman, a tradycyjny już pokaz sztucznych ogni zebrał dużą publiczność. Zabawa trwała do 2 w nocy.
Z przyczyn technicznych, konkurs strzelniczy odbył się, ale w nieco ograniczonej formie. Mianowicie wzięło w nim udział tylko 4 przedstawicieli zgłoszonych wcześniej do konkursu „Moje sołectwo” zawodników. Tutaj zwycięzcą okazał się nasz kolega, Łukasz Jutrowski, który reprezentował Pruszcz. Kolejne miejsca zajęli Daniel Giersz (Gostycyn), Michał Hoppe (Gostycyn) Mirosław Domeracki (W.Mędromierz)
     VIII Dni Gminy Gostycyn zorganizowane zostały przez Gminę Gostycyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie. Współorganizatorami imprezy byli: Zespół Szkół w Gostycynie, Gminna Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BURCHAT, Bank Spółdzielczy Koronowo o. Gostycyn, Spółdzielnia Socjalna „Borowiacki Wigor”, Wioska Miodowa, Wioska Górnicza, OSP Gostycyn, PK Tuchola. Patronat medialny objęła Gazeta Pomorska.

28.06.2016

Palinocka

        25 czerwca 2016r.  przy Hali Sportowo - Rehabilitacyjnej w Gostycynie odbyła się  „Palinocka”.

07.06.2016

Dzień Dziecka w Małej Kloni

    W piękną, słoneczną, czerwcową sobotę, w Małej Kloni zapanowała radosna atmosfera zabawy. Na terenie placu rekreacyjno-sportowego odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka.Miało to miejsce 4c zerwca.

03.06.2016

Gminny Dzień Dziecka

     31 maja 2016r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Gostycynie odbył się Gminny Dzień Dziecka zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Gostycynie, Świetlice Wiejskie Gminy Gostycyn, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostycynie.
      Całość rozpoczęła się o godz. 16:00. Pomimo deszczowej aury, nasi milusińscy nas nie zawiedli i liczne przybyli wspólnie z nami świętować Dzień Dziecka. Tak więc organizatorzy przywitali uczestników z uśmiechem na twarzy i tradycyjnie w bajkowych strojach.
      W programie znalazło się wiele atrakcji skierowanych do dzieci, zarówno tych młodszych, jak i starszych: odbyły się warsztaty z uśmiechem z ciocią Janką, Ewą i Kasią, przeprowadzono Olimpiadę Malucha – czyli blok konkursów z nagrodami, malowano też twarze i rozdawano balony – zwierzątka Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w ciekawym przebraniu i poczęstować się słodkościami. Przez cały czas dzieci zabawiał szczudlarz. Można było pojeździć gokartem, obserwować ciała niebieskie w Astrobazie, puszczać ogromne bańki i pobawić się chustą klanza. Nie zabrakło też występów artystycznych: zaśpiewali artyści ze Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie oraz wystąpiły zespoły taneczne Agatki i Obsesja. Na scenie pojawił się również Krzysiu Napiontek ze swoim układem breakdance, a na zakończenie cyrkowy popis dały dziewczyny z Cyrku z Świetlicy Wiejskiej w Pruszczu. Przez cały czas trwania imprezy Panie z biblioteki w ramach Dni Otwartych Biblioteki czekały na dzieci w Kąciku Małego Czytelnika – czytały bajki, grały z dziećmi w gry planszowe, układały puzzle i oprowadzały dzieci po bibliotece. Milusińscy zajęli się też malowaniem MURALU na budynku biblioteki.
        W tym roku, w ramach programu RODZINA 500+ zawitali do nas specjalni goście - Wojewoda Kujawsko-Pomorskiego Pan Mikołaj Bogdanowicza wraz z Dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Panią Dorotą Hass i koordynatorem wojewódzkim kampanii ds. Programu 500+ Panią Anną Napiórkowską. Kampania promocyjna AKCJA 500BUS ma na celu promocję i zwiększenie świadomości korzyści wynikających z wdrożenia w Polsce rządowego programu RODZINA 500+ oraz zakłada dotarcie z informacją do poszczególnych gmin województwa kujawsko-pomorskiego w specjalnie do tego zaadoptowanym busie – o nazwie 500BUS.

03.06.2016

Dzień Dziecka w Bagienicy

       Chociaż 1 czerwca przypadał w tym roku w środę to mieszkańcy Bagienicy nie zawiedli i licznie przybyli na plac obok świetlicy wiejskiej. To już tradycją jest, że w ten dzień dla najmłodszych mieszkańców organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Były dmuchane zamki, malowanie twarzy, skręcenie balonów, robienie kukiełek i tworzenie kształtów z masy solnej oraz konkursy z nagrodami. Wszyscy przybyli zajadali się również goframi i kiełbaskami z grilla. Tradycją jest również to, że wszystkie atrakcje w tym dniu dla uczestników imprezy były darmowe.
        Chciałbym serdecznie podziękować sołtysowi Bagienicy, Paniom z KGW, instruktorom świetlic oraz naszym sponsorom za pomoc w organizacji tej imprezy. Mam nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni i będą Nas miło wspominali – powiedział opiekun świetlicy w Bagienicy Krzysztof Muzioł.

23.05.2016

Relacja z Turnieju FIFA 2016 w Klubie Wolna Strefa w Gostycynie!!!

    W dniach 20-21 maja 2016 w Klubie Wolna Strefa został rozegrany po raz pierwszy TURNIEJ FIFA 2016 na konsoli Xbox. Była to pierwsza z pięciu edycji turnieju.

12.05.2016

Odnawianie placu zabaw w Przyrowie

   W Przyrowie powstał pomysl aby odnowić plac zabaw. Pani soltys poprosiła wszystkich mieszkańców o pomoc.Do tej inicjatywy włączyła się również świetlica.

     Pani świetlicowa, dzieci i młodzież zajęli się malowaniem ogrodzenia. Mieszkańcy są przekonani, że dzięki tej inicjatywie ich okolica z dnia na dzień będzie wyglądała coraz piękniej.

11.05.2016

Relacja ze spaceru nordic walking

     30 kwietnia br. mieszkańcy Gminy Gostycyn wraz z seniorami 60+  wybrali się na spacer nordic walking po sołeckich trasach spacerowych Gostycyna.  

10.05.2016

Dzień Zwycięstwa

    9 maja br. w Gostycynie obchodzono Narodowy Dzień Zwycięstwa. Przedstawiciele samorządu, delegacje, poczty sztandarowe: harcerzy, strażaków i kombatantów, zaproszeni goście i uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie oraz najmłodsi – przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Gostycynie zebrali się o godz. 10:00 pod budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, skąd przeszli pod pomnik "W hołdzie ofiarom faszyzmu obrońcom ojczyzny".
     Zebranych przywitał przewodniczący związku kombatantów, Pan Benedykt Grabowski, po czym Pan Marek Sass przedstawił Rys Historyczny. Następnie delegacje złożyły kwiaty i wieńce. Uroczystość zakończyła się spotkaniem przy kawie w sali kominkowej GOK-u.

04.05.2016

"Witaj Majowa Jutrzenko"

    29 kwietnia br. o godz. 17:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie uroczyście obchodzono 225. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
    Tego dnia uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie wystąpili w programie słowno - muzycznym pt. „Witaj Majowa Jutrzenko”.

28.04.2016

Turniej Słowa "Słowo źródłem inspiracji"

     27 kwietnia 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyły się powiatowe eliminacje do Turnieju Recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji”. W tym roku w przesłuchaniach uczestniczyło aż 65 wykonawców. Konkurs składał się z w IV kategorii wiekowych: dzieci z klas I-III, IV-VI i młodzież gimnazjalna oraz poezja śpiewana wyłącznie dla młodzieży gimnazjalnej. Poza tym można było składać prace do Turnieju Ilustratorskiego „Malowane słowem” – wpłynęło do nas 7 prac. 

22.04.2016

Gminny Konkurs Recytatorski "W świecie poezji dziecięcej"

04.05.2016

Dzień Ziemi w Małej Kloni

     Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Z tej okazji wychowankowie Świetlicy Wiejskiej w Małej Kloni postanowili posprzątać teren wokół świetlicy oraz plac rekreacyjno-sportowy. Wszyscy zabrali się do pracy i od razu zapanował porządek. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś dobrego. Panie z KGW przygotowały dla nas nagrodę- pyszne gofry, za co bardzo Im dziękujemy.

21.04.2016

Dzień Ziemi w Bagienicy

    21 kwietnia br. w Bagienicy odbył się Dzień Ziemi. Opiekun świetlicy zorganizował tego dnia wiele atrakcji - dzieci i młodzież miały szansę uczestniczyć w licznych grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Najmłodsi uczyli się segregacji śmieci i sprzątali teren wokół świetlicy, a starsi sadzili kwiatki i krzewy przed budynkiem. Na zakończenie ciężkiej pracy namalowano wspólny plakat.

11.04.2016

Premiera Teatru Dorosłego

      W sobotnie popołudnie, 9 kwietnia 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyła się VIII  Premiera Teatru Dorosłego. Tym razem aktorzy zagrali „Pinokia” według scenariusza Jana Zbigniewa Wroniszewskiego. Spektakl rozpoczął się o godzinie 18:00. Widzowie po raz kolejny nas nie zawiedli – sala pękała w szwach. O wyznaczonej godzinie gości przywitała Dyrektor GOK-u, pani Barbara Piasecka, po czym wszyscy przenieśliśmy się w bajkowy świat Pinokia.

18.03.2016

Warsztaty pisanczarskie

     W Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie na dobre zapanował wielkanocny klimat. Wszystko to za sprawą warsztatów pisanczarskich, które odbyły się u nas w miniony  czwartek, 17 marca. Zajęcia, w dwóch grupach wiekowych: dzieci oraz młodzież i dorośli  prowadziła Pani Alicja Wiślińska - Kornacka, artystka z Torunia. 

14.03.2016

Dzień Kobiet w Przyrowie

    W Świetlicy Wiejskiej w Przyrowie pojawiły się młode talenty. Powstała grupa taneczna złożona z najmłodszych bywalców świetlicy. 

10.03.2016

Dzień Kobiet

      8 marca br. mieszkanki Gminy Gostycyn spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie, po to, żeby do późnych godzin wieczornych wspólnie świętować Dzień Kobiet.
     Seniorki z Klubu Seniora „Wrzos”, w nielicznym towarzystwie Panów obchody swojego święta rozpoczęły uroczystym obiadem o godz. 16:00. Catering został przygotowany przez restaurację Spółdzielni Socjalnej „Borowiacki Wigor” w Gostycynie.
    O godz. 18:00 w sali widowiskowej GOK-u zaczęły się „Babskie Targi”. Na dwadzieścia pierwszych uczestniczek czekała niespodzianka – goździk wręczany przez Pana Łukasza Majrowskiego z GOK-u. Przybyłe panie przywitała Barbara Piasecka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie i zaprosiła do korzystania z atrakcji przygotowanych tego dnia.
      „Babskie Targi” rozpoczęły się wykładem prowadzonym przez Panią Katarzynę Pawłowską z Grupy Lux Med na temat profilaktyki raka piersi w ramach programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Pani Kasia przywiozła ze sobą fantomy i nauczyła uczestniczki targów samobadania piersi. Każdej Pani wręczyła też mały upominek – próbki kosmetyków ZIAJA.
    Dodatkowo zaprosiliśmy do nas brafitterki z Bydgoszczy, które po krótkiej prezentacji pomagały zainteresowanym paniom dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Oprócz tego Pan Tomasz Domeracki z Fit Club 8020 bezpłatnie analizował skład ciała każdej zainteresowanej uczestniczki i doradzał, co należy zrobić, żeby lepiej się poczuć we własnym ciele. Edukacja prozdrowotna jest bardzo ważna, ale my wiemy, że dla każdej kobiety ważne jest też to, żeby pięknie wyglądać, dlatego tego dnia nie zabrakło u nas takiego stoiska. Zaprosiliśmy do naszego domu kultury konsultantki z FM Group z pokazem makijażu i doborem perfum.

29.01.2016

Ferie 2016

       Wyjazdem do Baja Pomorskiego w Toruniu zakończyły się tegoroczne ferie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie w terminie od 22 do 28 stycznia br. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Dziób w dziób” i spotkały się z aktorką, panią Dominiką Miękus, która przybliżyła im od kulis pracę aktora i całej ekipy przygotowującej spektakl.
      W domu kultury odbywały się też zajęcia stacjonarne. Tematem przewodnim była czekolada. Uczestnicy zajęć, codziennie, poprzez zabawę zdobywali wiedzę na jej temat. Były gry, zabawy integracyjne i z chustą KLANZA oraz czekoladowe ciekawostki. Dzieci wspólnie z instruktorami własnoręcznie przygotowały domową czekoladę i trufle.
       Odbył się również Bal Czekoladowy z degustacją dzień wcześniej przygotowanych słodyczy. Na sali widowiskowej przygotowano stosika: plastyczne, z matą do tańczenia, grą twister, karaoke i z grami planszowymi. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny, w których indywidualnie zdobywali punkty. Największą ilość punktów uzyskały dwie dziewczynki. Zostały one okrzyknięte mianem „Królowa Balu”.
         Poza tym zorganizowano również wyjazd na basen do Fojutowa.

15.01.2016

Relacja z Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych

           XIII Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych odbył się w dniach 14 – 15 stycznia 2016r. w sali widowiskowej GOK-u.

12.01.2016

WOŚP 2016

      Sztab 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie informuje, że w tym roku w Gminie Gostycyn zebraliśmy 6 tys. 775, 20zł i 12,28 euro. Pieniążki ze zbiórki liczyły: pani Janina Kołodziejska, pani Henryka Markiewicz, pani Jadwiga Olszowy, pani Joanna Edwarczyk i pan Paweł Piesik. Opiekę nad sprawnym funkcjonowaniem gostycyńskiego sztabu przejęła pani Roma Żmudzka.

09.12.2015

Mikołajkowe Święto Radości

     5 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyło się „Mikołajkowe Święto Radości”, które rozpoczęło się o godz.16:30 strojeniem choinki przed domem kultury.
    Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy przynosili swoje ozdoby i zawieszali je na choince przy pomocy pracowników GOK-u. Gdy choinka została pięknie ustrojona, wszyscy zostali zaproszeni do środka na kiermasz ozdób świątecznych i na spektakl pt. „Dziadek do Orzechów” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Po spektaklu do domu kultury zawitał Święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy.

25.11.2015

Boom Matuzlem IV

Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” realizuje projekt pt. „Boom Matuzalem IV”, skierowany do Seniorów 60+ mieszkających na terenie Gminy Gostycyn. Projekt przebiega w II blokach tematycznych: „Zdrowo i wesoło” i Kolaż Nestora.
17 listopada br. zakończyliśmy kurs komputerowy prowadzony w Centrum Kształcenia na Odległość w Gminnm Ośrodku Kultury w Gostycynie. Zajęcia odbywały się w każdy wtorek w godz. 9:00 do 11:30 – łącznie seniorzy spotkali się 10 razy. Zajęcia prowadziły Klaudia Kwasigroch z GBP Gostycy i Katarzyna Glazik z GOK Gostycyn. Tego samego dnia zorganizowaliśmy również wyjazd do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl „Romville”.
Cały czas trwają spotkania z muzykiem, zajęcia języka angielskiego i kurs komputerowy w Pruszczu.

13.11.2015

Gawęda seniorów w gościńcu o niepodległości i wolności

     12 listopada br. sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie zamieniła się w gościniec, w którym spotkali się mieszkańcy i władze Gminy Gostycyn, żeby wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości.  

29.10.2015

Dzień Seniora 2015

      23 października 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się uroczysty Dzień Seniora.

23.10.2015

II Forum Młodych

    Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” z Gostycyna zorganizowało II Forum Młodych. Było to ostatnie już działanie w ramach  projektu dla młodzieży pt. „Drugi KROK”. Zadanie zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Jego głównym założeniem było upowszechnianie idei wolontariatu na terenie naszej gminy, a następnie na terenie powiatu tucholskiego. W czerwcu odbyły się warsztaty kreatywnego myślenia i dążenia do celu.

23.09.2015

Piknik dla Seniorów w Pile

    Projekt „Boom Matuzalem IV” – kontynuacja projektu „Boom Matuzalem” z poprzednich lat Stowarzyszenia Sołeczno – Kulturalnego „Burchat” z Gostycyna okazał się strzałem w dziesiątkę. Seniorzy z Gminy Gostycyn aktywnie biorą udział w poszczególnych zajęciach i wyjazdach.

02.09.2015

Obchody wybuchu II wojny światowej w Gostycynie

     1 września 2015r. odchodziliśmy 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 10:00 kombatanci i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostycynie wraz z pocztem sztandarowym, władze samorządowe, delegacje instytucji publicznych, harcerze z Zespołu Szkół w Gostycynie, przedstawiciele Klubu Seniora „Wrzos” w Gostycynie i mieszkańcy zebrali się przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, skąd przeszli pod pomnik "W hołdzie ofiarom faszyzmu obrońcom ojczyzny".

31.08.2015

Dożynki Gminne

    W sobotę, 29 sierpnia br. rolnicy z naszej gminy dziękowali za zebrane plony. Dożynki Gminne rozpoczęto o godz. 15.00 Mszą Św. w Kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pruszczu.
     Następnie kolorowy orszak dożynkowy udał się na plac rekreacyjno – sportowy w Pruszczu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Gospodarzem tegorocznych Dożynek były sołectwa Pruszcz i Bagienica. Sołtysi tych wiosek, Pani Janina Kołodziejska i Pan Piotr Marciocha przywitali przybyłych gości, delegacje, sponsorów i mieszkańców, a Starościna ze Starostą – Pani Joanna Falkowska i Pan Tomasz Marciocha przekazali na ręce Wójta Gmina Gostycyn Pana Ireneusza Kucharskiego bochen chleba dożynkowego. który został podzielony między zgromadzonych gości. Wójt wygłosił okolicznościowe przemówienie i złożył rolnikom życzenia. Sekretarz Gminy Gostycyn, Pani Dorota Gromowska odczytała życzenia od Pani Ewy Mes, Wojewody Kujawsko – Pomorskiego. Życzenia złożył również Przewodniczący Rady Gminy Gostycyn, Pan Ryszard Sucharski.
    Po części oficjalnej Święto Plonów otworzył taniec z flagami grupy tanecznej Obsesja z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, po czym zagrała Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Nakła nad Notecią.
    W pogranie tegorocznych Dożynek znalazły się wyśmienite specjały: darmowa grochówka, degustacja serów i wędlin swojskich, czerniny, półgęsek i okrasy, pieczenie kiełbasek przy ognisku, pajda chleba ze smalcem, degustacja wyrobów KGW Gminy Gostycyn: kaszanka, swojskie kuchy, kawa i herbata. Dla dzieci przygotowano blok konkursów, bańki mydlane, malowanie twarzy, zamek dmuchany oraz dmuchane balonowe zwierzątka. Na scenie wystąpiły grupy artystyczne z GOK Gostycyn, Grupa Cyrkowa z Pruszcza oraz grupa taneczna „Roztańczone Kamyki” ze Świetlicy Wiejskiej w Kamienicy. Około godz. 20:00 rozpoczęła się zabawa z zespołem Rydwan do białego rana.

05.08.2015

Lato w Teatrze 2015

   W dniach 15 lipca – 1 sierpnia 2015r., Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie realizował projekt pt. „Na morze dnie” dofinansowany z programu „Lato
w teatrze” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

17.07.2015

Rozpoczęliśmy relizację projektu pt. "Na morza dnie"

      W zeszłą śodę, tj. 15 lipca br. rozpoczęliśmy realizację projektu pt. „Na morze dnie” dofinansowanego z programu „Lato w teatrze” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

30.06.2015

VII Dni Gminy Gostycyn

    W dniach 26 i 27 czerwca br. na boisku przy centrum sportowo-rehabilitacyjnym w Gostycynie odbyły się po raz siódmy Dni Gminy Gostycyn. Impreza zorganizowana została przez Gminę Gostycyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie.Współorganizatorami imprezy byli :Zespół Szkół w Gostycynie, Gminna Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BURCHAT, Wioska Miodowa, Wioska Górnicza, BWOPR, LGR „Borowiacka Rybka”, OSP, KPP Tuchola, ZAZ z Tucholi, Firma Arkadia z Gostycyna, KGW Gostycyn.

19.06.2015

"Muzyczne miraże" - koncert szkółki instrumentalnej

        18 czerwca br. o godz. 16:30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie odbył się koncert instrumentalistów pt. „Muzyczne Miraże”.

16.06.2015

DRUGI KROK - za nami szkolenie dla młodzieży

           Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” realizuje projekt pn. „Drugi Krok” dofinansowany przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

08.06.2015

Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego

     Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego odbyło się 6 czerwca 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Realizacja Spotkania daje szansę odnalezienia aktywnie działających na wsi grup twórczych i umożliwia ich wsparcie. W tym roku do konkursu zgłosiło się 7 grup teatralnych mających w swoim repertuarze widowiska obrazujące ginące tradycje i zwyczaje kultury ludowej:

03.06.2015

Boom Matuzalem IV

Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” realizuje projekt pt. „Boom Matuzalem IV”. Zadanie to skierowane jest do Seniorów 60+ mieszkających na terenie Gminy Gostycyn.

03.06.2015

Zakończył się II Plener Rzeźbiarsko – Malarski pn. „Żaga”

   W piątek, 29 maja br. zakończył się II Plener Rzeźbiarsko – Malarski pn. „Żaga” zorganizowany przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat”. Komisarzem pleneru został Zygmunt Kędzierski- artysta, rzeźbiarz z Przymuszewa.
   „Żaga” odbywała się na skwerze przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Wzięli w niej udział rzeźbiarze i malarze z całej Polski, łącznie 6 osób. Artyści stworzyli takie postacie, jak: Św. Rozalia, Mikołaj Kopernik i dziewczyna w wianku świętojańskim oraz obrazy łączące w sobie piękno naszej przyrody i borowiackie pochodzenie. Rzeźby zostaną ustawione w naszej miejscowości: na skwerku przy GOK-u, przy Astrobazie i na rondzie. Przez najbliższe 2 lata rzeźby będą konserwowane specjalnym środkiem bez wosku. Po tym czasie zostaną pomalowane.
   W drugim tygodniu pleneru odbyły się warsztaty dla młodzieży z miejscowej szkoły, podczas których młodzi mieli szansę zgłębić tajniki rzeźbienia i malowania.
Prace obejrzeć będzie można w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie, w sobotę, 6 czerwca br. podczas Wojewódzkiego Spotkania Teatrów Obrzędu Ludowego

02.06.2015

Dzień Dziecka w Gostycynie

    31 maja br. na boisku przy Szkole Podstawowej w Gostycynie odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Gostycynie, Świetlice Wiejskie Gminy Gostycyn i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie.
    Tego dnia organizatorzy przedsięwzięcia przywitali dzieci przebrani za postanie bajkowe. Była Myszka Miki, tygrysek, królewna w wielu odsłonach, diabeł, pierrot, czy Cruella Demon. W programie znalazło się wiele atrakcji skierowanych do naszych milusińskich: przeprowadzono gry i konkursy z nagrodami oraz zabawy integracyjne z chustą klanza. Panie z biblioteki czekały na dzieci w Kąciku Malucha z kolorowankami, grami planszowymi i tabletami. Można też było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia i poczęstować się słodkościami. Podczas Dnia Dziecka malowane też twarze i rozdawano balony – zwierzątka. Przez cały czas dzieci zabawiał szczudlarz - klaun. Można było pojeździć gokartem, obserwować ciała niebieskie w Atsrobazie, pobawić się w strzelnicy, czy pograć w Wii na stoisku promocyjnym G. Art Technology z Sypniewa. Nie zabrakło też występów artystycznych: dziewczyny ze Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie oraz zespoły taneczne Agatki i Obsesja zaprezentowały swój nowy repertuar. Wystąpiły też „Roztańczone Kamyki” – nowa grupa taneczna działająca od niedawna w Świetlicy Wiejskiej w Kamienicy. Na scenie pojawił się również kabaret Miodzio z Wielkiego Mędromierza, a na zakończenie cyrkowy popis dały dziewczyny z Cyrku z Świetlicy Wiejskiej w Pruszczu.
    Osobom, które włączyły się w organizację Dnia Dziecka oraz naszym lokalnym sponsorom chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc i owocną współpracę.

02.06.2015

Smerfny Dzień Dziecka w Wielkim Mędromierzu

      W sobotę, 30 maja br. w Wielkim  Mędromierzu został zorganizowany SMERFNY DZIEŃ DZIECKA.... Na spotkanie dla dzieci przybyło bardzo dużo różnych smerfów od smerfetek, po papcie smerfy I łasuchy. Dowiedzieliśmy się nawet, że są też smerfy kudłacze. 

02.06.2015

Pruszcz przywitał miłośników nordic-walking. Piąty marsz za nami

    W sobotni poranek (30.05.) miłośnicy nordic-walking spotkali się pod Świetlicą Wiejską w Pruszczu, by ponownie wyruszyć w trasę. Grupę poprowadzili mieszkańcy Pruszcza oraz przedstawiciele rady sołeckiej z Pruszcza, którzy najlepiej znają swoje tereny. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. żelazny most kolejowy na Zalewie Koronowskim, kamienny krąg usytuowany niedaleko zalewu, przejść się duktami leśnymi i podziwiać przyrodę. Niedaleko leśniczówki Pieńkowo panie z Koła Gospodyń Wiejskich i sołtys wsi, pani Janina Kołodziejska przygotowały dla nas poczęstunek. A Magdalena Danielewska zachęcała do wspólnego śpiewania.

25.05.2015

Turniej Słowa "Słowo Źródłem Inspiracji"

    Powiatowe eliminacje do Turnieju Recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji” odbyły się 22 maja 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Konkurs skupił 57 wykonawców.

08.05.2015

Narodowy Dzień Zwycięstwa

        W piątek, 8 maja br. w Gostycynie obchodzono Narodowy Dzień Zwycięstwa. Przedstawiciele samorządu, delegacje, poczty sztandarowe: harcerzy, strażaków i kombatantów, zaproszeni goście i uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie oraz najmłodsi – przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Gostycynie zebrali się o godz. 9:00 pod budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, skąd przeszli pod pomnik "W   hołdzie ofiarom faszyzmu obrońcom ojczyzny".

28.04.2015

XV Gminny Konkurs Recytatorski „W świecie poezji dziecięcej”

           XV Gminny Konkurs Recytatorski „W świecie poezji dziecięcej” odbył się 24 kwietnia 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie.
           Konkurs skupił 25 wykonawców. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV- VI
Jury w składzie:
Krystyna Wulert – przewodnicząca
Izabela Złotowska – członek
Klaudia Kwasigroch – członek
po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:

16.04.2015

Wolontariusze "Burchatu" na szkoleniu "ABC ekonomii społecznej"

         Wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu Społeczno – Kulturalnym „Burchat” w Gostycynie uczestniczyli w szkoleniu pt. „ABC ekonomii społecznej” zorganizowanym 16 kwietnia br. w Urzędzie Gminy w Gostycynie.
       Tematem spotkania były „Źródła finansowania PES oraz NGO we wspieraniu ES”. Szkolenie prowadził przedstawiciel Spółdzielni Socjalnej „Kreatywni”. W najbliższym czasie odbędą się jeszcze dwa szkolenia z tego cyklu.

30.03.2015

Premiera "Calineczki"

   VII Premiera Teatru Dorosłego miała miejsce 28 marca br. o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Tym razem aktorzy zagrali „Calineczkę” Hansa Christiana Andersena wg scenariusza Kazimiery Jeżewskiej. Datę tegorocznej premiery wybrano nie przez przypadek – 27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru.
    W warsztatach Teatru Dorosłego uczestniczą dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze - najmłodsza z nich ma 6 lat. Powyższa inicjatywa rozpoczęła się w naszym domu kultury w 2009 roku, kiedy to otrzymaliśmy pierwsze dofinansowanie ze środków Programu „Działaj lokalnie V” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalną organizację Grantową TMZC w Cekcynie na realizację spektaklu „Królowa Śniegu”.
   W tym roku na scenie zagrało aż 22 aktorów. Wspierała ich Dziecięca Grupa Wokalna „Mjuzik” i solistki ze Studia Piosenki GOK Gostycyn. Całość wyreżyserowała Agnieszka Hoffmann, scenografię wykonała Marzena Zawichrowska, a muzyką zajęli się Agnieszka Zawidzka - Rynduch i Wojciech Rynduch. Opiekę artystyczną nad spektaklem sprawowała Barbara Piasecka.
     W sobotni wieczór sala widowiskowa GOK - wypełniona była po brzegi – szacuje się, że na premierę przybyło około 300 osób. Wspólnie przenieśliśmy się w bajkowy świat, gdzie mała, urocza i delikatna dziewczyna, która zrodziła się z kielicha zaczarowanego kwiatu natychmiast została wpleciona w pasmo pouczających i niezwykłych przygód z powodu swej niepospolitej urody.
    Już dzisiaj chcielibyśmy zaprosić osoby, które nie mogły być z nami na premierze, albo chciałyby zobaczyć spektakl jeszcze raz – dokładne terminy kolejnych odsłon podamy później.

26.03.2015

Nasze recytatorki laureatkami powiatowych potyczek słownych

    24 marca 2015r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się  Powiatowy Turniej Recytatorski „O Pióro Jana Brzechwy”. Reprezentantkami Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie były: Agnieszka Mróz i Daria Hoffmann.

24.03.2015

III spacer nordic walking

   W dniu 21.03.2015 r. po raz III odbył się wspólny spacer nordic walking z mieszkańcami gminy. Spacerowicze, którzy w tym dniu przyjęli zaproszenie, spacerowali tradycyjnie po „nieznanych” ścieżkach sołectwa Kamienica.

19.03.2015

Dzień Kobiet

     17 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się „Dzień Kobiet” zorganizowany przez Klub Seniora „Wrzos”.
    Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00. Zebranych gości: Wójta Gminy Gostycyn, pana Ireneusza Kucharskiego i Sekretarza Gminy Gostycyn, panią Dorotę Gromowską oraz delegacje przywitała przewodnicząca klubu, pani Halina Piosik Kida.
     Po części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z klubu seniora. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przy akompaniamencie pana Marcina Kiedrowskiego.

09.03.2015

Ferie Zimowe w Świetlicy Wiejskiej w Wielkim Mędromierzu

     Ferie w Świetlicy Wiejskiej w Wielkim Mędromierzu zorganziowano w dniach od 16 do 26.02.2015r. W programie znalazły się następujące zajęcia:  warsztaty plastyczne i kulinarne, zajęcia sportowe, gry oraz zabawy edukacyjne, turniej tenisa stołowego, spotkanie z przedstawicielem WOPR i wyjazd na basen.

23.02.2015

II spacer nordic walking

     21 stycznia br. w Pile odbył się II spacer z kijkami nordic walking. Pierwszy raz spacer odbył się pod koniec października 2014 r. Mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście z innych gmin uczestniczyli wówczas w „roboczym spacerze” po nowo budowanej infrastrukturze trasy nornic walking w Gostycynie (okolice j. Środkowego). Tym razem uczestnicy wybrali się w „nieznane”, a urokliwą, 11 kilometrową trasę spacerową zaproponowali mieszkańcy Piły.

19.02.2015

Karnawał w rytmach WOOGIE BOOGIE w Wielkiej Kloni

      Na Sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Wielkiej Kloni 16.02. odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci, który rozpoczął Ferie Zimowe.

19.02.2015

Karnawał w Przyrowie

       Dnia 17.02.2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Przyrowie odbył się Bal Karnawałowy. Atmosfera podczas balu była radosna i bardzo miła. Dziękuję za przybycie i zapraszam na dalsze przygotowane zajęcia w trakcie ferii zimowych.

12.02.2015

"Z rodzicami odkrywam świat" - zajęcia w świetlicach

   Rozpoczęły się  już zajęcia w Kącikach Malucha, które funkcjonują w  świetlicach wiejskich w Małej Kloni, Przyrowie, Łyskowie, Kamienicy i Bagienicy działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie.

11.02.2015

Dzień Wyzwolenia Gostycyna

        11 lutego 2015r. o godz. 10.00 odbyły się obchody rocznicy Wyzwolenia Gostycyna. Mieszkańcy wraz z delegacjami zebrali się przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, skąd przeszli pod pomnik "W hołdzie ofiarom faszyzmu obrońcom ojczyzny". Zebranych przedstawicieli samorządu, gminnych instytucji, kombatantów, dzieci i młodzież przywitał przewodniczący Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - Benedykt Grabowski. Następnie zebrane delegacje złożyły kwiaty i wieńce, po czym przemówienie okolicznościowe wygłosił Dyrektor Zespołu Szkół w Gostycynie Marek Sass.
        Na zakończenie wszystkie zebrane delegacje, goście i kombatanci spotkali się przy kawie w sali kominkowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie.

30.01.2015

Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych

   XII Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych odbył się 30 stycznia 2015r. w sali widowiskowej GOK-u. Od godz. 10:00 na scenie prezentowały się grupy tealtralne ze szkół, przedszkoli i świetlic z powiatu tucholskiego.

26.01.2015

Koncert Noworoczny

       25 stycznia br. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie odbył się Koncert Noworoczny, którego hasłem przewodnim były „Pokolenia”.
     Inicjatorzy koncertu, Wójt Gminy Gostycyn, Pan Ireneusz Kucharski, Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie mieli zamiar skłonić mieszkańców naszej gminy do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia nad tempem obecnego życia oraz nad tym, że wspólnie można zdziałać więcej, właśnie poprzez współpracę pokoleń.

12.01.2015

WOŚP 2015

      Sztab 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie informuje, że w tym roku Gmina Gostycyn zebrała 4 tys. 506, 66zł. Pieniążki ze zbiórki liczyły: pani Janina Kołodziejska, pani Henryka Markiewicz i pani Jadwiga Olszowy. Przypomnijmy, że tym razem zbieraliśmy na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

03.01.2019

Klub Stodoła - Warszawa

Wstęp wolny