Ferie


      Wyjazdem do Baja Pomorskiego w Toruniu zakończyły się tegoroczne ferie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie w terminie od 22 do 28 stycznia br. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Dziób w dziób” i spotkały się z aktorką, panią Dominiką Miękus, która przybliżyła im od kulis pracę aktora i całej ekipy przygotowującej spektakl.
       W domu kultury odbywały się też zajęcia stacjonarne. Tematem przewodnim była czekolada. Uczestnicy zajęć, codziennie, poprzez zabawę zdobywali wiedzę na jej temat. Były gry, zabawy integracyjne i z chustą KLANZA oraz czekoladowe ciekawostki. Dzieci wspólnie z instruktorami własnoręcznie przygotowały domową czekoladę i trufle.
      Odbył się również Bal Czekoladowy z degustacją dzień wcześniej przygotowanych słodyczy. Na sali widowiskowej przygotowano stosika: plastyczne, z matą do tańczenia, grą twister, karaoke i z grami planszowymi. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny, w których indywidualnie zdobywali punkty. Największą ilość punktów uzyskały dwie dziewczynki. Zostały one okrzyknięte mianem „Królowa Balu”.
         Poza tym zorganizowano również wyjazd na basen do Fojutowa.