WOŚP


   Sztab 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie informuje, że w tym roku Gmina Gostycyn zebrała 4 tys. 506, 66zł. Pieniążki ze zbiórki liczyły: pani Janina Kołodziejska, pani Henryka Markiewicz i pani Jadwiga Olszowy. Przypomnijmy, że tym razem zbieraliśmy na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

   Gdy panie liczące skrupulatnie rozliczały przychodzących wolontariuszy, w sali widowiskowej od godz. 16:30 w najlepsze trwała zabawa. W rockowy klimat, publiczność wprowadziły dwa zespoły: „Pozytywne wibracje” z Bydgoszczy i „Czougi” z Koronowa. Oprócz nich zatańczyły zespoły działające przy GOK-u: „Agatki” i „Obsesja”. Zaśpiewały też solistki ze Studia Piosenki GOK-u: Ewa Talaśka, Magdalena Danielewska, Oliwia Śpica, Iwona Jawor, Weronika Cieślik i Natalia Rychlik. W przerwach, między występami prowadzono licytacje gadżetów WOŚP-u. Na zakończenie odbył się pokaz Pierwszej Pomocy przygotowany przez Harcerski Klub Ratowniczy.

Około godziny 2000, na skwerku przed GOK-iem odbyło się Światełko do Nieba, które nie miałoby miejsca bez hojności i dobroduszności naszych lokalnych sponsorów: Państwa Barbary i Janusza Patoleta, Państwa Krystiana i Anny Patoleta, Pana Grzogorz Świetlika, Państwa Elżbiety i Tadeusza Weyna, Pani Henryki Markiewicz, Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi i Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Gostycynie. Światełko zabezpieczyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostycynie .

   Chcielibyśmy podziękować sponsorom, strażakom, zespołom oraz wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do uświetnienia imprezy.